Durere in gat
Buna ziua domnule doctor!
Acu 2 saptamani am fost racita. Tuse, productiva si secretii din nas si gat galbui. Mi-a trecut aceasta raceala si dupa 2 zile a inceput sa ma doara in gat cat inghit si sa-mi simt amigdalele umflate, dar doar dimineata. Vreo 5 zile nu am luat nimic, apoi mi s-a recomandat sa iau trachisan. Am luat 2 zile trachisan si m-am simtit mai bine, dar cum ies afara, cum incep sa ma doara iar.
Am si nasul infundat si au inceput sa-mi trosneasca si urechile cand inghit.
Durerea nu este mare dar e jenanta dimineata si persista de 2 saptamani ceea ce incepe sa ma ingrijoreze.
Ce ar putea fi si daca e sa consult un medic, medicul orl-ist ar fi indicat?
Va multumesc!!
Acu 2 saptamani am fost racita. Tuse, productiva si secretii din nas si gat galbui. Mi-a trecut aceasta raceala si dupa 2 zile a inceput sa ma doara in gat cat inghit si sa-mi simt amigdalele umflate, dar doar dimineata. Vreo 5 zile nu am luat nimic, apoi mi s-a recomandat sa iau trachisan. Am luat 2 zile trachisan si m-am simtit mai bine, dar cum ies afara, cum incep sa ma doara iar.
Am si nasul infundat si au inceput sa-mi trosneasca si urechile cand inghit.
Durerea nu este mare dar e jenanta dimineata si persista de 2 saptamani ceea ce incepe sa ma ingrijoreze.
Ce ar putea fi si daca e sa consult un medic, medicul orl-ist ar fi indicat?
Va multumesc!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?