Durere în talpa

04-04-2021
kymmm13
Nu este medic/terapeut
kymmm13
Bună ziua domnule doctor. În 2016 am suferit o fractură bimaleolară picior stâng, am avut piciorul în ghips 2 luni, dar după scoaterea ghipsului și efectuarea fizioterapiei, am rămas cu o durere în zona degetelor de la picior, acea parte care rămâne afară când ghipsează,.a fost și ghipsul puțin mai strâns, mă durea în acea zonă.
Din 2016 am efectuat tot felul de investigații:ortopedie, radiografii, reumatologie, chirurgie vasculară, doppler, viteză conducere nervoasă, neurologie, RMN, CT. și nici un diagnostic plauzibil, durerea încă persistă(cu greu mă pot înalță) în zona respectivă.
Mentionez:am 51 ani, 1.82, 83kg, nu sunt diabetic
Doar de la jumătatea labei piciorului spre degete.
Cu stimă domnule doctor.
2 comentarii
1
04-04-2021, ora 20:01
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara,
D-voastra descrieti o metatarsalgie de origine mecanica, respectiv o hiper-presiune la nivelul ante-piciorului.
Doar o examinare clinica directa poate decela cauza acestei hiper-presiuni (nu e nevoie de analize, radiografii sau alte investigatii).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
05-04-2021, ora 06:59
kymmm13
Nu este medic/terapeut
kymmm13
Vă mulțumesc mult. Cu stimă domnule doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dureri în talpă - ce ar putea fi?
  • Durere în talpă la mers (când calci)
  •