Durere pulpă stânga superioara cu iradiere în testiculul stâng
Bună seara!
Tânăr, 25 ani. Începând din decembrie ca urmare unui tratament cu antibiotic recomandat de medicul orl am dezvoltat o constipație relativ urâtă care ar fi dus la o prostatita nebacteriana. Ca urmare am urmat în tratament cu niște supozitoare deprox și proxellan plus capsule prostata g80 plus diferite probiotice și sport. Constipația a fost rezolvată. Însă din decembrie totul a început cu niște usturimi pe pulpe, durere în pulpă stânga cu radiere în testicul stâng. Medicii urologi la care am fost sunt siguri ca urmare a uroculturii, analizelor de sânge și a spermoculturilor ca ar putea fi afectat nervul sciatic și de acolo ar fi durerile sub fund și durerea în testicolul stâng la stat pe scaun. La mers nu exista probleme decât poate mici jene la atingerea lenjeriei de picior. Medicul urolog mi a recomandat un rmn sacrolombar pentru ca a văzut și o lordoza.
Menționez ca la exercițiul pentru sciatica stand pe spate și cu un picior pe sol iar celalalt întins în fata și apoi tras la piept articulația superioara a piciorului pocneste, trozneste extrem de tare ca și cum ar fi os pe os. Credeți ca gimnastica medicala ar putea ajuta? Dar un chiropractor?
Ce păreri aveți? Mulțumesc frumos
Tânăr, 25 ani. Începând din decembrie ca urmare unui tratament cu antibiotic recomandat de medicul orl am dezvoltat o constipație relativ urâtă care ar fi dus la o prostatita nebacteriana. Ca urmare am urmat în tratament cu niște supozitoare deprox și proxellan plus capsule prostata g80 plus diferite probiotice și sport. Constipația a fost rezolvată. Însă din decembrie totul a început cu niște usturimi pe pulpe, durere în pulpă stânga cu radiere în testicul stâng. Medicii urologi la care am fost sunt siguri ca urmare a uroculturii, analizelor de sânge și a spermoculturilor ca ar putea fi afectat nervul sciatic și de acolo ar fi durerile sub fund și durerea în testicolul stâng la stat pe scaun. La mers nu exista probleme decât poate mici jene la atingerea lenjeriei de picior. Medicul urolog mi a recomandat un rmn sacrolombar pentru ca a văzut și o lordoza.
Menționez ca la exercițiul pentru sciatica stand pe spate și cu un picior pe sol iar celalalt întins în fata și apoi tras la piept articulația superioara a piciorului pocneste, trozneste extrem de tare ca și cum ar fi os pe os. Credeți ca gimnastica medicala ar putea ajuta? Dar un chiropractor?
Ce păreri aveți? Mulțumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Testicol dureros
- 4durere de testicul, sperma cu cheaguri
- 4durere testicul drept
- 1durere testicule
- 0Durere testiculara
- 1Recomandare medic, dureri testiculare
- 1Dureri testiculare usoare si periodice
- 1Durere testicul stâng
- 3Ma doare testiculul stang si ma simt ameți in permaneta. Ce ar putea fi ?
- 0Durere testicul, inflamație, edem
- 1Intepaturi testicul/usturimi urinare
- 0Am nevoie de o informatie si un sfat bun
- 1Luxatie coapsa.
- 0Bursita?
- 0Durere Testiculara
- 0Ajutor! Va rog! dureri la testiculul drept
- 4Dureri de testicule, fără orgasm și fără ejaculare
- 3Problemă testicul
Mai multe informații despre: durerea la testicul durere in coapsa
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: