Durere/senzatie de înțepătură în penis

15-12-2018
matei961
Nu este medic/terapeut
matei961
Bună,

Am 20 de ani și mă masturbez oarecum regulat, o dată la 2 zile (uneori poate mai rar). Ieri seara, după ejaculare, am simțit o senzație de presiune, ce seamană mai mult cu o înțepătură, în penis. Nu pot spune locație exactă, însă pare a fi pe cap sau în pielea prepuțului. Penisul arată normal, nu este umflat, nu am nicio iritație, iar când urinez nu simt nicio durere sau senzație de arsură. Această durere/discomfort nu este de asemenea constantă, ci doar când ating penisul în aceea zonă, sau dacă aplic puțină presiune pe acesta. Țin să spun că am mai avut o experiență/incident similar acum un an, însă durerea/discomfortul nu era la fel de intens, iar discomfortul a dispărut, în mod ironic, după ce m-am masturbat.

Ce a cauzat această senzație? Poate fi de la presiunea prea mare aplicată pe penis în timpul masturbării? Aș dori să știu ce ar trebui să fac. Va trece senzația/durerea/discomfortul (nu o pot clasifica într-un anumit mod) de la sine, renunțând la masturbare pentru o anumită perioadă de timp? Vă mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.