Dureri/arsuri piele penis jumatatea superioara

22-02-2021
woe
Nu este medic/terapeut
woe
Buna, barbat, 46 ani, sistem imunitar bun, de aprox. 3 ani am niste dureri/arsuri la atingere piele penis de lenjerie sau dupa contact sexual. Doar pielea exterioara care acopera partea superioara a penisului, senzatia deranjanta este doar la atingere. Nu sunt alte modificari de orice natura, vizuala, olfactiva, decat tactil, nu papule, nu inrosiri, cicatrici sau orice altceva, parca pielea este mai subtirica. Folosit fara succese notabile igiena 2-3 ori pe zi si impachetari cu bepanthene, creme cu aloe vera.
Caut o dermato-venerologie, recomandabil in avans ceva analize?
Multumesc de ajutor.
2 comentarii
0
22-02-2021, ora 19:44
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Cind exagerezi cu igiena asa se intimpla, nu te mai spala cu sapun ori alte lotiuni care irita glandul, igiena se face de 2-3 ori pe zi dar numai cu apa calda si poti folosi si o alifie de galbenele.
0
12-03-2021, ora 10:42
woe
Nu este medic/terapeut
woe
Mersi, nu cred ca e numai igiena excesiva. Mai degraba buru buru excesiv, combinat cu faptul ca, in general, am o piele mai sensibila.
Incerc cu niste bai de 10-15 minute cu bicarbonat si sare urmate de ceva crema moale, grasa, pare sa dea rezultate. Azi ajung sa iau si ceva cu galbenele, daca nu uit...
Nu stiu cum se fac analize in zona asta anatomica (ca n am avut nevoie), merg la un dermato/venerolog, ii expun problema si poate sa mi investigheze cu aparate pielea in cauza ca sa descopere natura eventualei bacterii/fung sau ce draq o fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.