Durerea de cap intensă
Bună ziua Am mare nevoie de un sfat de vineri ma confrunt cu niște durerei de cap în ambele părți la ceafă care nu cedează la nici un medicament iar picioarele îmi tremura și când ma ridic amețesc Marți noapte am ajuns la urgente la spital miau dat doar un calmant și dimineața mau trimis acasă nu miau zis nimic Când discutam cu Medicu tremuram într-una Mia dat pastile acasă Paracetamol și ibrufen Dar tot ma doare capul și îmi tremura picioarele și amețesc Când stau în pat întinsă nu ma doare asa tare Dar parca nu pot tine ochii deschiși
3 comentarii
Durerile de cap ortostatice sunt sugestive pentru hipotensiune intracraniană spontană datorită scurgerii de lichid cefalorahidian, de cele mai multe ori spinal. Dacă nu va trecut, vă pot da informații suplimentare pentru că eu am trecut prin aceasta timp de 2 luni
Te rog scrie-mi în mesaj sa vorbim chiar miar fi de ajutor
si eu am dureri de cap groaznice.
cand ma doare capul am chef sa maninc dulciuri.
nu sunt capabila sa fac nimic, sa ma concentrez pe nimic.
ce sa fac?
cand ma doare capul am chef sa maninc dulciuri.
nu sunt capabila sa fac nimic, sa ma concentrez pe nimic.
ce sa fac?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Intrebare Epilepsie
- 1Parapareză spastică
- 2durere lombară și radiculopatie postoperatorie
- 0Pleoapa care se zbate
- 1Ajutati-ma ce este si cum sa scap
- 0Dimethyl Fumarate
- 1Despre memorie si uitare
- 3În cazul unui AVC hemoragic ?
- 2Tratament epilepsie
- 0Se poate obține grad de handicap sau pensie cu discopatie lombară? Și pot avea două grade?