Dureri de picior de un an

25-04-2009
deliadeliutza
Nu este medic/terapeut
deliadeliutza
De 1 an de zile a inceput aceasta durere de picior, nu am luat in seama, am zis ca trece, sunt doar dureri musculare, de 4 luni s-a accentuat aceasta durere, de mult ori si foarte des merg pe strada si ma opresc pt ca m i se blocheaza piciorul, am ca niste furnicaturi si ma doare rau din sold, nu stiu din ce cauza, sa fie oare din cauza greutatii, am 86 kg, sau pe baza nervoasa, imi este foarte frica sa merg la un doctor, deoarece traiesc mereu cu impresia ca o sa mi l taie din sold.Va rog da-ti un sfat ce sa fac?Va multumesc mult!
8 comentarii
0
25-04-2009, ora 11:47
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Ce varsta aveti?
0
25-04-2009, ora 11:47
deliadeliutza
Nu este medic/terapeut
deliadeliutza
28 de ani.
0
25-04-2009, ora 11:57
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
http://www.coxartroza.ro/ cititi un pic aici sa vedeti daca va identificati cu simptomele acestei boli. Cel mai bine este sa mergeti la medic. Medicul nu va poate opera cu forta. Trebuie sa va dati acceptul pentru o operatie.
Medicul are obligatia sa va spuna ce boala aveti si ce tratament este indicat. Nu va fie frica. La varsta dumneavoastra este pacat sa lasati o durere sa afecteze viata.
0
30-04-2009, ora 14:51
diana_lozonschi
Nu este medic/terapeut
diana_lozonschi
poate este hernie de disc.trebuie sa iti fie amortit unul din picioare, posibil amandoua, pana in varful degetelor; amorteala da furnicaturi; se lasa deseori si cu dureri in sold
0
30-04-2009, ora 15:00
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
La o hernie de disc, pacientul acuza si dureri de spate, in zona lombara.
0
28-07-2009, ora 19:35
Mari59
Nu este medic/terapeut
Mari59
buna ziua, in 2007 am avut cam aceleasi dureri in sold, dupa un rmn am avut nesansa sa fie chiste tarloc pe coloana lombara urgent la neurologie sau dupa caz la neurochirurg bun
0
28-07-2009, ora 19:36
Mari59
Nu este medic/terapeut
Mari59
scuze chiste tarlov
0
30-09-2009, ora 19:44
iubiada22
Nu este medic/terapeut
iubiada22
buna sera! de ceva vreme ( un an ) am dureri la ambele solduri, iar uneori atunci cand ma ridic de pe scaun mi se pune un junghi de nu pot pot pasi - se intalpla sa am junghiurile acestea cand la un picior cand la altul, la solduri. am 25 de ani si sunt gravida in luna 3. in ultima vreme am aceste dureri in fiecare zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •