dureri de san
in urma unui control la dr. ginecolog am luat marvelon, microginon, logest, diane, si alte multe- dar la sfatul medicului, care si el le-a luat cam pe ghicite.Cu toate ca mi-e bine cu marvelon, am dureri mari de sani, ii simt grei, tari, aceeasi senzatie ca in timpul alaptarii, cu frisoane noaptea sau in timpul baii.Va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati.Aceste anticonceptionale mi-au fost recomandate fara analize de sange.Conteaza?
3 comentarii
Este nevoie de un consult la un medic de planificare familială.
am luat si eu dupa ureche marvelon si am avut aceleasi simtome..dureri foarte mari de san... cel mai bine trebuie sa faci niste dozari hormonale si in functie de rezultat medicul hotaraste ce contraceptiv ti se potriveste
cu aproximativ aceeasi problema ma confrunt si eu. am 22 de ani si folosesc anticonceptionalele yasmine, la fel date dupa ureche de catre un medic de la planificare familiala, fara niciun fel de analize in prealabil. as vrea sa fac niste teste hormonale la un endocrinolog dar nimeni nu ma baga in seama. ce sa fac?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Durere de sani!
- 3tensiune in sani
- 2dureri de san
- 10va rog un sfat! sufar de fibroadenom la ambii sani
- 4ma dor sanii
- 8mancarime san ce poate fi?
- 2ma dor sani
- 1De ce ma dor sfarcurile?
- 7dureri de san - ce trebuie sa fac?
- 6Nelamurire simptome.. sex in timpul menstruatiei, dureri de sani si rau in fiecare zi
- 3Dureri mari de sani
- 1Dureri mamare cam de doua saptamani
- 9Durere de sani - ecograful a iesit ok
- 0ingrijorare: ma dor foarte tare sanii
- 0durere san spre axila
- 0Dureri dupa operatia de implant mamar
- 0durere de sani ciudata
- 1Probleme la sân
- 2Durere de sân
Mai multe informații despre: Durere de sani
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
