Dureri in piept si visez noaptea aceleasi vise in continuu

23-03-2017
Crystyan1982
Nu este medic/terapeut
Crystyan1982
Buna ziua.

De doua zile nu am pofta de mancare, simt dureri la muschii intercostali si la spate mai ales cand ma fortez sa ma dau jos din pat, am avut si frisoane intr-o dimineata si ce ma necajeste cel mai tare este odihna peste noapte. Niciodata nu am mai patit sa visez acelasi vis la nesfarsit ( in prima noapte am visat activitatea mea de la munca ce o repetam mereu si mereu, a doua noapte am visat ca un fel de joc cu intrebari ce nu se mai termina, iar in noaptea aceasta am visat ca stiu totul despre toti oamenii dar cand ma trezeam nu stiam cum sa explic ce stiam anume).
Sa fie si problema ca Luni am fost la un aquaparc din localitate si am fost si la sauna ruseasca (69-90grade) iar apoi am mers la alta sauna de 40 grade dupa care am facut dus si am revenit la bazine.
Tin sa precizez ca acum jumate de an cand ma dyrut tot asa la coaste mi-au gasit cei de la urgenta o pneumonie interstitiara si am fost internat.
Va multumesc anticipat.
3 comentarii
1
23-03-2017, ora 21:23
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Problema cu visele repetitive are o semnificatie spirituala, de obicei cand ceva se repeta obsesiv in vis este sigur un mesaj karmic pe care nu reusiti sa il decodati...Dar nu asta e obiectul specialitatii mele de a decoda vise...
Legat de durerile intercostale-sigur ca poate fi o nevralgie intercostala dar poate fi si o afectiune pleuropulmonara. Un examen clinic al toracelui va releva cauza iar confirmarea radiologica va fi necesara in mod sigur.
0
23-03-2017, ora 21:28
Crystyan1982
Nu este medic/terapeut
Crystyan1982
Multumesc frumos pentru raspuns domn doctor. Am fost si la un consult medical si am un inceput de pneumonie...
0
24-03-2017, ora 07:12
Crystyan1982
Nu este medic/terapeut
Crystyan1982
Multumesc frumos pentru raspuns domn doctor. Am fost si la un consult medical si am un inceput de pneumonie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: