dureri intense de cap si amorteli partea stanga

01-07-2008
calindorin
Nu este medic/terapeut
calindorin
buna,
ma numesc calin si incep sa ma preocup pentru ce mi se intampla. de dimineata au inceput niste dureri ingrozitoare de cap in zona fruntii iar in interval de 2-3 ore stand la masa mi-a amortit treptat toata partea stanga: piciorul, mana fata (am simtit ca si gura imi amorteste de parca as fi luata dentocalmin si nu m-ai puteam vb coerent) ce am m-ai obs. ca am clipit foarte mult. m-am dus acasa am luat un antinevragic am dormit vreo 5 ore, dar durerea de cap inca persista. va rog mult sa-mi dati niste solutii...
3 comentarii
0
01-07-2008, ora 00:00
Diasistentasefa
Nu este medic/terapeut
Diasistentasefa
Mergi de URGENTA la medic neurolog!!!
Nuuu e bineee!!!
0
02-07-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Simptomatologia sugereaza un accident ischemic tranzitor; sunteti hipertensiv, diabetic? Dna Dia are dreptate, trebuie sa mergi urgent la Neurologie, eventual la un serviciu de urgente pentru investigatii ( CT cerebral, eventual RMN)si tratament; numai bine
0
14-07-2008, ora 00:00
laura.t
Nu este medic/terapeut
laura.t
mergi urgent la neurolog!!! Soţul meu a avut aceleaşi simptome care se repetau la anumite intervale de timp şi dispăreau parţial. A fost diagnosticat şi operat : angiom cavernos temporo parietal drept, hematom cerebral
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •