E normal? mi-e teama ca nu ma ridic la nivelul prieteniilor ei

07-11-2018
Mlop
Nu este medic/terapeut
Mlop
Ar trebui sa ma mut cu ea, sa incercam sa avem o relatie cu adevarat, dar am anumite temeri ca.mi e teama ca nu ma ridic la nivelul prieteniilor ei(toti sunt de cariera, toti sunt realizati sau super realizati) iar asta ma sperie, iar eu chiar ma simt un ratat. Pana acum nu am reusit sa iesim cu prietenii nostri comuni, decat noi 2 sau cu familiile noastre.
Mi e teama ca nu o sa fac fata, ca o sa o fac de ras iar ea nu o sa accepte asta si o sa fie un bun motiv de despartire.
1 comentarii
0
08-11-2018, ora 13:30
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
E important ce simțiți voi doi, temerile nu-și au rostul. De obicei contextul în care te afli te poate influența în bine când cei din jur sunt la un nivel superior. Depinde cum percepi tu situația. Pot fi un model pentru tine, să te facă să-ți dorești mai mult de la viață. Iar dacă ai o motivație puternică, poți realiza orice. În momentul în care consideri că tu nu poți să faci ceva, îți limitezi practic evoluția.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.