e o infectie genitala?

16-11-2006
dianita
Nu este medic/terapeut
dianita
am 19 ani sunt casatorita shi de ceva timp am obesrvat niste simptome: mancarimi, o scurgere alba ca laptele pe slip, mictiuni rare iar sotul meu niste iritatii pe penis shi usturimi? ce este despre ce eeste vorba va rog ajutatima!!!
am sa merg si la ginecolog dar va rog spunet-mi si dvs.multumesc mullt
5 comentarii
0
01-12-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
0
01-12-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
trebuie neaparat sa mergi la medicul ginecolg sa faci un examen de secretie vaginala.este posibil sa fie o candidoza.Oricum mictiunile rare nu cred ca au nici o legatura cu secretiile.
0
25-02-2007, ora 00:00
alexandra_simpatika
Nu este medic/terapeut
alexandra_simpatika
Buna!Sunt Alexandra, am 17 ani. nu mai sunt virgina de 3 luni.A fost totul normal, am un partener foarte atent insa, acum 4 zile a inceput sa ma manance in zona vaginului si sa am senzatii de usturime la urinare.. cam aceleasi simtome ca ioana18.. mi-am introdus un ovul.. m-am spalat cu ceai insa tot ma mai mananca.Ce sa fac?La doctor nu pot merge, pentru ca parintii mei nu stiu.. ajuta'ti'ma va implor
0
25-03-2007, ora 00:00
andreeag
Nu este medic/terapeut
andreeag
Buna Alexandra! Ce legatura au faptul ca parintii tai nu stiu cu faptul ca nu poti merge la doctor? Daca esti atat de ingrijorata de reactia lor mai bine nu spune nimic, asta este alta problema. Dar problema ta prioritara in momentul de fata este sa te duci la cel mai apropiat spital cu ginecologie, sa te inscrii frumos la vizita si sa fi consultata de un medic. Nu te costa nimic, doar sa arati buletinul. Este important pentru sanatatea ta sexuala ulterioara. Problema cu parintii este separata. Este problema ta cand decizi sa le spui, dar asta nu are absolut nici o legatura cu faptul ca tu ti-ai inceput viata sexuala si trebuie sa iti faci un consult ginecologic. Si nu spun aici ca ai obligatoriu o boala cu transmitere sexuala, desi s-ar putea sa fie, dar problema este ca daca ai si este netratata s-ar putea sa aiba complicatii mari si sa duca la infertilitate chiar. Asa ca gata, lasa treaba cu parintii pe planul doi, sanatatea ta este mai importanta.
0
27-12-2011, ora 12:08
baciumaria73
Nu este medic/terapeut
baciumaria73
buna ziua am facut si eu un sumar de urina si nustiu daca e infectie sau nu
densitatea 1020
ph6
leucocite 25
nitriti -negativ
proteine-negativ
glucoza- normal
corpi cetonici-negativ
urobilinogen -normal
birulina -negativ
hematii 250
culoare galben
aspect limpede
sediment urinar -leucocite 6-10/cp, hematii.20/cp ep plate+
poate sa imi spuna cineva daca e infectie???va rog frumos
MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •