E posibil sa fie insarcinata

10-03-2017
warlock11
Nu este medic/terapeut
warlock11
Prietena mea e virgina.Am incercat sa avem contac sexual...dar nu am facut nimic..ne-am oprit la timp.Cind a iesit sperma..nici nu eram linga ea...dar posibil sa ajuns ceva picaturi pe ea.Sint sante sa devina insarcinata sau nu ? Sau daca a ajuns sperma pe mina ei..s-a sters si pe urma a dat cu mina pe la ea..sint sante ?Sau daca a ajuns pe deget..apoi m-am spalat cu apa si sapon...si dupa a intrat degetu in ea..doar un pic..max pe 1 secunda..sint sante ?
3 comentarii
1
10-03-2017, ora 15:28
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, nu va poate spune nimeni daca exista risc de sarcina. Poate face un test de sarcina si obtineti un raspuns. Pe de alta parte incercati educatie sexuală, va va ajuta sa nu mai intrati in astfel de situatii. Sperma nu trebuie sa ajunga, sub nici o forma si pe nici o cale la intrarea sau in interiorul vaginului caci asa apare riscul de sarcina; si nici cu mainile murdare nu se umbla pe "acolo" ca apare riscul de imbolnavire.
0
10-03-2017, ora 20:12
warlock11
Nu este medic/terapeut
warlock11
testul la sarcina arata corect dupa 11 zile..nu ?
0
11-03-2017, ora 00:47
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Da
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •