Eczema de 6 ani! Help !!!

28-12-2019
Alex151989
Nu este medic/terapeut
Alex151989
Buna ziua, de 6 ani ma lupt cu o eczema si nu am reusit sa ii aflu cauza ! Problema este ca de la una pe mana, de a lungu timpului, a inceput sa apara pe tot corpu si nu prea mai pot sa fac fata cu crema! Ca si crema, imi trece cu cutivate! Eczema apare ca un cos si se mareste din ce in ce mai mult, la maturitate, face o zgaiba deasupra! Am consultat mai multi medici si am facut mai multe analize, si la fecale si la sange si la urina si testarea pack si analiza de boala celiaca si nu a iesit nimic ! Ce ar mai fi de facut? Ca mentionez ca apare din ce in ce mai multe puncte si se mareste aria si nici crema nu pot sa folosesc toata viata, ca am inteles ca nu este recomandat sa folosesc cutivate toata viata, am incercat si cu alte creme gen Elidel si nu prea are efect deloc! Multumesc anticipat
2 comentarii
1
28-12-2019, ora 16:24
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
O boala cronica care o aveti de 6 ani nu o sa va treaca cu niste creme minune, si nici fara un examen clinic si analize. Mergeti la medic.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
28-12-2019, ora 21:10
Alex151989
Nu este medic/terapeut
Alex151989
Ok, probabil ca nu a fost inteles ca nu ajungeam sa fac analizele alea de capu meu si sa ajung la crema aia, care cu aia imi merge! Deci am incercat mai multe creme la recomandarea medicului si astfel am ajuns la crema asta si ca este eczema tot de la acesti doctori am aflaf, am consultat atat medici din orasu meu, cat si un medic din Bucuresti de la Victor Babes! Deci nu am facut nimic de capu meu! Multumesc si scz daca nu am fost foarte precis in primu comm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: