Efecte secundare Picaturi/ Biter Suedez

15-02-2017
AnaMaria|
Nu este medic/terapeut
AnaMaria|
buna, as avea si eu o intrebare despre picaturile suedeze...am incaput sa folosesc si eu picaturi suedeze la putin timp dupa am inceput sa am dureri la urinare ca cele specifice cistitei...am oprit din a lua picaturile si sa iau urinal crezand ca am cistita...a doua zi deja era mai bine...ma miram de efectul rapid al pastilelor dupa vreo trei zile de tratament am inceput din nou cu biterul si problema a reaparut am intrerupt din nou dar fara a mai lua urinal si de data asta sau linistit durerile...a mai patit cineva? Sau stie cineva care ar fi explicati?
4 comentarii
2
15-02-2017, ora 08:40
Terapeut Spanu Elena
Medicina naturista, complementara, alternativa, Bucuresti
Terapeut Spanu Elena
Buna ziua.
Biterul suedez avand mai multe plante si fiind foarte concentrat este posibil sa faca un razboi in organism si sa elimine toxicitatea si alte reziduri si sa irite caile urinare.Recomandarea mea ar fi sa nu intrerupeti si sa mergeti inainte cu el.Daca organismul este foarte incarcat toxis se elimina toxinele si cel mai sigur irita si da astfel de reactii. Aceste reactii trebuie sa dispara in cateva zile maxim 1 saptamana.
0
15-02-2017, ora 13:35
AnaMaria|
Nu este medic/terapeut
AnaMaria|
Multumesc mult...asa o sa fac.
0
24-02-2017, ora 17:08
Tratamente naturiste
Nu este medic/terapeut
Tratamente naturiste
Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti daca bitterul suedez poate fi folosit ca tratament impotriva esofagitei, manifestata prin arsuri gastrice puternice si permanente, cu senzatie de nod in piept. Mama mea il ia de aproape o saptamana, iar aceste stari nu se amelioreaza deloc. Daca poate fi folosit, va rog sa precizati si cum trebuie administrat corect. Mii de multumiri !
0
27-02-2017, ora 20:40
Terapeut Spanu Elena
Medicina naturista, complementara, alternativa, Bucuresti
Terapeut Spanu Elena
Buna ziua.
Daca este o gstrita nu face prea bine datorita alcoolului.Ar fi bine sa facti o investigatie intai apoi sa-i administrati sau mai puteti sa-l puteti in apa fierbinte pentru a se evapora alcoolul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.