Ejaculare precoce

09-10-2018
Georgica24
Nu este medic/terapeut
Georgica24
Adolescenta mea a fost una foarte ciudata. Din cauza unor refuzuri si alte prostii ale varstei, m-am inchis si am avut o perioada foarte mare in care ma masturbam destul de des, puteam sa spun ca deja imi facusem o obsesie din asta. Ma facea sa ma descarc de orice dezamagire. Asta pana aceasta obsesia a devenit o problema. Traiesc de ceva timp cu problema asta, doar ca imi este foarte teama sa ma duc la un medic sa o spun. Nu pot avea o relatie sexuala pentru ca ejacularea vine imediat. Nici masturbarea nu mai e ce a fost. Ce pot face sa ocolesc vizita la medic?

M-ar ajuta niste creme, spray-uri pentru problema ejacularii mele precoce? Nu vreau pastile chiar daca este nevoie. Toata viata mea am luat pastile pentru diferite probleme de-ale mele si chiar as vrea sa rezolv problema pe o cale mai naturala. Am incercat si chestii psihice cum am gasit pe forum si diferite exercitii, niciun rezultat.

Am 23 de ani si nu mai suport sa tot aman.
5 comentarii
0
09-10-2018, ora 13:51
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

De fapt in acest moment faceti tot ce ati facut si pana acum, asteptand rezultate diferite...Adica evitati problema de fond si abordarea ei reala.
Inainte de toate trebuie sa deveniti...BARBAT! Iar aceasta inseamna, inainte de toate, o ATITUDINE: hotarare, asumare, realism, actiune. Recuperarea sexualitatii incepe din mintea dumneavoastra. Daca aveti o problema faceti ceva cu ea, indiferent ce ar insemna asta: medic, sexolog, tratament de specialitate etc.
Asa se preia controlul asupra situatiei, nu prin creme si descantece de pe net.
Nu vreti sa amanati dar exact asta faceti, evitand solutiile reale si responsabile.
0
09-10-2018, ora 14:52
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consiliere psihologica consult psihiatric ar ajuta
0
09-10-2018, ora 19:40
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună seara.

Mergeți și discutați cu un psiholog. Nu mai amânați și nu mai căutați soluții pe internet.
0
10-10-2018, ora 15:22
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Problema se rezolvă numai mergând la medic, deoarece acesta are posibilitatea să facă investigații în urma cărora poate pune un diagnostic sigur și vă poate spune dacă e nevoie și de medicație. În paralel puteți merge și la un psiholog cu competențe pe psihosexologie.
0
01-11-2018, ora 13:41
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Atat timp cat te vei intoarce "obsesiv" la masturbare, problema are slabe sanse sa treaca. In cadrul sesiunilor de psihosexologie poti explora initial ce sta la baza acestei "obsesii" ce intretine ejacularea precoce si daca merge sau nu merge fara pastile.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O nouă metodă de a evita situațiile jenante pentru bărbați
  • Ce înseamnă să ejaculezi prea repede?
  •