Ejacularea in mana

29-09-2015
Anonim43
Nu este medic/terapeut
Anonim43
Daca sunt virgina si prietenul meu a ejaculat pe mana mea dupa care m am dat cu dezinfectant, iar apoi am mers la toaleta, stergandu ma e posibil sa raman insarcinata? Tin sa mentionez ca menstruatia mi a intarziat, desi am mai patit asa sa nu mi vina perioada de o luna, simptome nu am avut, dar problema menstruatiei ma..E urgent, va rog
6 comentarii
0
29-09-2015, ora 21:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
NU.
Faceti alte lucruri, copii, conforme cu varsta voastra. Nu e bine sa va jucati si sa treceti prin asemenea emotii.
0
30-09-2015, ora 10:37
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
"Anonim43" nu credeti ca ar trebui sa va si informati despre ceea ce faceti si ce riscuri implica asta? Situatia menstruatiei trebuie evaluata de catre un ginecolog. O intarziere de o luna nu este un lucru ce trebuie trecut cu vederea, caci poate ascunde diverse...
Iti recomand un control ginecologic urgent si educatie sexuala.

Valentin PESCARU
Psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
30-09-2015, ora 16:57
Anonim43
Nu este medic/terapeut
Anonim43
Dar exista posibilitatea unei sarcini? Intarzierile menstruatiei le aveam si in trecut din cauza faptului ca am tiroida, mai exact noduli si am intrerupt tratamentul.Am precizat medicului in trecut acest aspect
0
30-09-2015, ora 17:13
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Dar tocmai din cauza problemelor cu intarzierea menstruatiei nu se poate spune care este situatia. Daca lucrurile s-au desfasurat exact asa cum le-ai descris initial, probabil ca nu este vorba de o sarcina. Este important sa inveti sa faci lucrurile cum trebuie, cu responsabilitate, tocmai pentru ca o astfel de situatie sa nu se repete. Jocurile erotice pot duce la sarcini nedorite.
Ca principiu trebuie sa intelegi urmatoarele:
- sarcina poate apare daca sperma (spermatozoizii) ajung la intrarea sau inauntrul
vaginului (indiferent pe ce cale: atingeri cu mana sau cu alt obiect, cu penisul etc.)
- spermatozoizii traiesc doar cateva ore in mediu uscat, in aer liber
- spermatozoizii tot supravietui cateva zile in mediu umed
Iti recomand sa te informezi despre sarcina, viata sexuala, etc. inainte de a avea probleme. Un medic ginecolog te poate juta in aceasta privinta, sau un sexolog.

Valentin PESCARU
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
30-09-2015, ora 17:47
Anonim43
Nu este medic/terapeut
Anonim43
Va multumesc din suflet! Eu personal ma gandeam si la un test de sarcina, desi incidentul s a petrecut pe data de 20 august si nu am avut niciun simptom legat de o posibila sarcina..
0
30-09-2015, ora 18:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fata nu e insarcinata.

Uitati-va YouTube la Sexul in afara casatoriei are un pret.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •