epilepsia, crize grand mall

13-07-2007
ionitescu constanta
Nu este medic/terapeut
ionitescu constanta
lucrez in asist soc., am o fata institutionalizata de 25 ani care face crize epileptice.este sub tratament cu Lamictal si Depakine. Crizele ei sunt din ce in ce mai dese, s-a ajuns la cate 4-5 crize /24 ore, iesind foarte greu din crize.In criza i se administreaza cate un diazepam IM. A facut comp.tomograf dar nu are nimic l;a cap.Ce credeti ca se mai poate face ptr ea? Este totusi un suflet de om, un copil bun.Va rog sa ma ajutati!Multumesc
5 comentarii
0
14-07-2007, ora 00:00
DrMihaelaB-neurolog
Identitate neconfirmată
DrMihaelaB-neurolog
Ceva s-a intamplat daca aceste crize sunt mai dese. Mergeti neaparat la un neurolog.
0
14-07-2007, ora 00:00
ionitescu constanta
Nu este medic/terapeut
ionitescu constanta
D-na Doctor Mihaela B, a fost internata de nenumarate ori la clinica Voiculescu, la Dl Dr Alaicescu si D-na Dr Macovei., nimeni nu i-a dat de cap la boala.O tine cateva zile internata si ne-o externeaza cu acelasi tratament iar crizele sunt acelasi!! Exista oare cineva in Romania care ii poate face un bine la aceasta tanara?Va rog din suflet sa o ajutati sa nu se mai chinuie!Multumesc
0
23-10-2007, ora 00:00
laur77
Nu este medic/terapeut
laur77
duceti-va doamna la alta clinica si sa vedeti ca va dau alt verdict sau poate sa-i mareasca doza de medicamente. este posibil ca organismul sa se fi obisnuit cu doza pe care o ia acum si ii cere mai mult. sunt sigur ca exista cinevas care o scapa de crizele de epilepsie. eu am un prieten care a scapat de crizele epileptice. deci se poate. Mult succes si daca iau legatura cu prietenul meu va scriu ce s-a intamplat si cum a facut ca sa-i treaca crizele.
0
24-10-2008, ora 18:33
adeda
Nu este medic/terapeut
adeda
Buna ma numesc Alina am 25 de ani, de aproape 8 ani am inceput sa fac crize cu pierderi de cunostinta, am facut mai multe analize dar mi se spunea ca am spasmofilie si am urmat diferite tratamente pt acest diagnostic dar nu am obtinut nici un rezultat, recent am facut o criza si am fost internata intr-o clinica de neurologie si am fost diagnosticata cu epilepsie cu crize generalizate, obs.malformatie vasculara la nivelul ventriculului lateral drept, prolaps de valva mitrala, extrasistrolie atriala,
Oare este ceva grav?Ce tratament as pute urma pt acest diagnostic?
Va multumesc.
0
02-05-2018, ora 14:24
neluccroitoru
Nu este medic/terapeut
neluccroitoru
Hello! Bolnav diagnosticat de epilepsie de la 14 ani activ di comunicativ doresc sa cunosc, comunic cu persoane cu aceeași boală eventuale legături si prietenii! Îndrăznit va rog! Va astept! Nelu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Top 10 aplicații de smartphone pentru epilepsie
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  • Cum afectează Neurontin și Lyrica sinapsele creierului?
  • Opto-vTrap: un nou instrument dezvoltat de cercetători, ce ar putea fi utilizat în viitor pentru tratamentul epilepsiei
  • O peptidă protejează neuronii atât împotriva bolii Alzheimer, cât și a epilepsiei
  •