este normal sa faci sex oral:D

09-09-2008
iulyy
Nu este medic/terapeut
iulyy
buna...as vrea un raspuns este ceva normal sa faci sex oral.mie mi se pare ceva nush cum sa zik...naspa...dar ii placut?plzz vreau rasp...ms:*
19 comentarii
0
09-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
daca este normal sau nu trebuie sa stii tu pt ca sunt mentalitati diferite.daca as intreba-o pe mama cu siguranta ar spune ca nu este normal, dar acum am vazut ca este la moda oricum ;)) dar vezi ca se pot transmite foarte multe boli prin sex oral, documenteaza-te inainte ca sa cunosti riscurile!!pana nu incerci nu ai cum sa stii daca este sau nu placut, unii spun nu altii da, deci...
0
09-09-2008, ora 00:00
Ciupa
Nu este medic/terapeut
Ciupa
Nu, NU este NORMAL sa faci sex oral. Gura o ai pentru vorbit si uneori mancat, nu pentru sex. Cred ca exista alte organe pentru actul sexual.
Probabil te-a rugat (in cel mai fericit caz) prietenul tau sa faci pentru ca baietilor le place, orice e cald si umed se simte bine pe penis. Sfatul meu e sa te respecti si sa fi o fata demna, pentru ca sti cum e, azi cu el, maine cu altul si tot asa o sa faci muschi la limba si nu o sa o mai poti tine in gura (ironic).
Deabia sunt de acord sa faci sex oral dupa ce te casatoresti si sti ca numai lui (sotului tau) ii prestezi serviciul asta, asa sa ajungi sa faci la fiecare baiat cu care ai contact sexual suna a. urat.
1
10-09-2008, ora 00:00
shark
Nu este medic/terapeut
shark
Este absolut normal sa faci sex oral. NU intelg care e diferenta intre a face sex in pozitii "obisnuite" sau a face sex oral ? De ce e mai demna o fata daca nu face sex oral ? Dupa mine astea sunt mentalitati de evul mediu. Exista inca femei care nu pot depasi bariere psihologice de acest fel. Sau de ce trebuie sa faci sex oral numai dupa casatorie ? Deci iulyy, daca faci sex fa ce vrei tu si iti place ! Sau cere si tu sa ti se faca sex oral ! De ce nu ? Si la fete le place...si inca mult !!!
0
10-09-2008, ora 00:00
Ciupa
Nu este medic/terapeut
Ciupa
De ce o fata e mai doamna cand nu face ? :) Cred ca ai cam 19 anisori si te tunzi foarte "anti evul mediu" cu 2 dungulite prin par, da ?
Spune-mi, te uiti cu respect la o prostituata ? Faci diferenta dintre o prostituata si o doamna ? Sau nu ai ajuns inca la maturitatea necesara ca sa vezi asta ? De ce dupa casatorie ? Pentru ca macar e mai sigur ca faci unei singure persoane nu la tot cartierul (asta fiind si diferenta dintre o prostituata si o doamna, ca sa intelegi si tu).
Si la dilema ta, "care e diferenta dintre a face dragoste in pozitii, sau a face sex oral", nu cred ca merita un raspuns, pentru ca ma prapadesc de ras unde va ajunge lumea cu oameni ca tine poluand-o.
Te las... sortii tale...care nu va fi una fericita, din pacate.
0
11-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
si eu sant de acord ca fiecare sa faca sexul dupa cum ai place...
0
11-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;))))
0
07-10-2008, ora 00:00
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
eu nu sunt de acord cu sexul oral. adik eu nu fac.fiecare face ce vrea.daca ar fi sa o faci cu fiecare prieten de al tau ce ar fi? sa ai 3 prieteni si la toti sa le faci sex oral? care ar fi diferanta dintre tine care ai facut la 3 baieti sex oral si prostituatele care au facut la 30? pai n-ar fi mare diferenta. tu sa faci doar daca tu simti asta nu daca iti cere prietenul tau ca asa ar fi la moda. fa doar ce simti tu , fara sa te simti penibila.
0
21-11-2008, ora 15:31
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
dragilor..haideti sa lasam sexul oral.Pana la urma fiecare face sau nu, dupa cum crede sau vrea.Eu zic ca multa lume face si nu recunoaste, dar asta e doar parerea mea.Nu cred ca e un subiect pe marginea caruia sa merite sa ne certam.
0
21-11-2008, ora 20:29
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
Asa este morena si de asta nu mai inteleg nimic.dar totusi am vazut si noi un baiat care e total impotriva.mi se pare cam ciudat:)dar uite ca exista.nu ne certam ne contrazicem.si eu m-am agitat putin pentru ca nu suport persoanele care dau sfaturi altora...de genul!Trebuie sa te adaptezi zilelor noastre, din pacate.eu vad zilnic pe strada barbati care se saruta, se iubesc..ce-ar trebui sa fac???sa scot crucea????:))fiecare cu viatza lui...si trebuie sa intelegem orice fel de anomalie..chiar daca ne deranjeaza !AAA nick am vazut poza...se vede ca esti narcisist.esti prea indragostit de tine...prea mandru!!pup
0
22-11-2008, ora 14:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Miki sa sti ca nu am spus ca sunt IMPOTRIVA sexului oral, citeste cu atentie mesajele! (sincer, pana acum nu am avut ocazia sa fac asa ceva, dar daca as avea nu stiu daca m-as impotrivi)!
Nu am spus nici ca sunt eu cel mai destept.Jackie nu ma idolatrizeaza, ca orice om credincios nu are idoli conform celei de-a doua porunci din decalog.
Nici nu sunt narcisist, cu toate ca in poza par; ai dreptate, "ai citit corect" semnalmentele din poza!!! Insa in acea poza eu incercam sa imit un superstar, nu ai dau numele de aceea par mandru, dar nici pe departe nu sunt indragostit de mine, DOAMNE FERESTE!

"nu suport persoanele care dau sfaturi altora...de genul!" - eu nu am dat nimanui nici un sfat de acest gen, am spus doar si citez: "mai cititi si voi BIBLIA", asta pentru ca orice va citi BIBLIA isi va da seama ca nu este normal sa faci sex oral, insa nu tot ce este normal in zua de azi este si corect, nici pe departe!

Nu vreau sa ne mai certam, contrazicem, jignim indirect sau direct, te rog frumos, si nici nu cedez pentru ati demonstra ca sunt eu mai destept, SLAVA DOMNULUI nu mi-e rusine cu tine, esti f intelegenta asa ca.

Numai Bine!
0
22-11-2008, ora 21:24
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
ok...nu ma aprind deloc.repet ca nici eu nu am facut niciodata dar am cunoscut prea multe persoane care fac, si stie tot poporul...dar nu recunosc si nu numai, mai, mai ca le lipseste aureola, intelegeti?mie imi place omul sincer deschis..fara inhibitii...si sa fim seriosi..ce fac cuplurile in pat e strict treaba lor...si oricum nu privesc diferit o persoana care face sex oral, nu conteaza genul.in plus...nu mi se pare asa scarbos pentru ca daca ne concentram putin...acela ar fi cel mai curat organ al nostru.lasand exceptiile :)!!!asta era tot.nimik de pe alta lume.si ma irita putin prezenta cuvantului biblie langa sex oral...adica biblia e ceva sacru.pe cand sexul oral cred ca nu:))))imi cer scuze .dak v-am plictisit..sunt pasionata sa ma contrazic in orice situatie:)
0
12-10-2009, ora 11:11
mornorol
Nu este medic/terapeut
mornorol
Salut

sunt baiat si sunt si eu obsedat de sex ca oricare
am facut sex cu mai multe fete si normal si oral si anal.
dupa o virsta mi-am dat seama ca nu e normal ceea ce am facut. Inca mai am chef de tipurile anormale de sex, dar de fiecate data cind o fac normal mi se pare nasol sa o fac altfel.In plus sexul nenormal e urat de Dumnezeu si risti sa ajungi in iad + sa ajungi rau pe lumea asta ca-l minii pe Dumnezeu si in dragostea Lui trebuie sa te indrepte cumva. Oricum chiar daca am chef de sex oral sau anal o fac cu partenera normal si pe urma nu mai am chef de sex nenormal, chiar daca inainte voiam sa fa sex cu ea in toate felurile. Deci e o dorinta care ca si mincatul atunci cind ti-e foame ai minca conform expresiei :, , mie foame de as minca si un cal", deci ai minca o cantitate anormala de mincare, dupa ce maninci un prinz normal, nu mai ti-e foame. Asa e si cu sexul anormal, ai face-o in toate felurile, dar dupa ce o faci normal nu mai simti nevoia o perioada.
Deci faceti sex normal nu anormal sa nu ajungeti aiurea in iad sau rau pe lumea asta, cind puteti sa va satisfaceti foamea de sex si normal. Nu se merita sexul anormal.
0
17-10-2009, ora 22:05
mika24
Nu este medic/terapeut
mika24
doamne cata agitatie pt sexul oral!!!!!!!!!!! fiecare face ce ii place! fata draga fa-o o data si dak iti place continua.si pt voi toti restu...nu mai combinati biblia cu sexul k pe bune e nasol.dak vreunu din voi faceti exact numai ce scrie in biblie ma duc la psihiatru si imi pun singura diagnostic!
0
17-01-2010, ora 22:07
alexandrucostel99
Nu este medic/terapeut
alexandrucostel99
fiecarei fata ii place?inseamna ca-i va placea si iadu?nu stiai ca placerea este trecatoare..in acelasi timp pacatoasa in cea ce afirmti tu?(marystef)..intrbare de pacat ai auzit?pacatul va desparte de Dumnezeu...si daca nu sunteti cu Dumnezeu sunteti impotriva Lui...care va fi drumul Rai sau iad?alege tu singur ce doresti!!o viata alaturi de Dumnezeu sau in umilinta alaturi de diavol!!tu alegi!
0
18-01-2010, ora 23:25
viktor18
Nu este medic/terapeut
viktor18
Sexul oral este o PROSTIE...eu NU sunt de acord. Femeile trebuiesc respectate... si mie sexul oral mi se pare ceva... neomenesc sa nu'i spun mai urat, pare ca ai trata femeia ca pe un animal s'au ceva. gura nu o avem, doar pentru mancat si vorbit!
0
20-01-2010, ora 13:48
Valentin 27
Nu este medic/terapeut
Valentin 27
oameni buni eu unu nu am dat la nici o fata sa-mi faca asa ceva sunt niste principii ;dar am facut cunnilingus si de-ati vedea voi ce fel face femeia e super ii vine sa se urce pe pereti nu alta, si sincer eu nu as da penisul la gura unei fete chiar de ma roaga
0
23-07-2012, ora 13:12
mika24
Nu este medic/terapeut
mika24
Au trecut vreo 2 ani de cand alexandrucostel99 a dat un răspuns cat se poate de... N-AM CUVINTE !!! Nu stiu daca mai urmăreşte domnia sa acest site in care oamenii isi spun ofurile sub anonimat, cer păreri, se documenteaza. Draga domnule alexandrucostel99, in primul rând vreau sa precizez ca acel comentariu care nu are nici măcar o legătura cu ceea ce am spus eu e plin de greşeli. Nu mă refer doar la cele care ţin de scumpa noastră limba româna. In primul rând BIBLIA nu are ce cauta in discuţia asta. Era vb de sex oral. Tu, credinciosule care esti, nu ţi se pare anormal sa asociezi un lucru sacru cu aceste cuvinte? Nu imi vb mie de pacate, iad si etc. Nu esti in măsura sa faci asta. Avem un Dumnezeu care la momentul potrivit ne va judeca pe toţi, ne va pedepsi după gravitatea pacatelor s.a.m.d. Si spuneai ceva de plăcere, ca este trecătoare. Aaaa si de păcat...placerea este păcat. In opinia ta, tu cand ai fost conceput, oare nu tot in păcat te-a conceput mama ta? Ai citit vreodată o carte religioasă? Vreau sa spun doar atât : Cel fara de păcat sa ia piatra si sa de-a primul !
0
05-10-2012, ora 01:10
Ramona247
Nu este medic/terapeut
Ramona247
Domnisoara Mika,

Inclin sa cred ca Alexandru Costel este mult mai citit decat dumneavoastra in privinta sexualitatii prin prisma moralitatii religioase, din ce vad scris aici.

Dumneavoastra aveti vad o problema de a identifica rolul Bibliei de a darui umanitatii o conduita. Biblia are continut de intelepciune testat pe mii de generatii de oameni, toti cu aceleasi nevoi spirituale si umane.

Ce are Biblia de a face cu conduita sexuala? Pt cei care cred ca e buna de pus la piciorul de la masa ca sprijin: nimic.
Pentru cei care o citesc, prind dragoste de ea, le lumineaza mintea (asta fac cartile de obicei, nu?) si le bucura inima pentru ca gasesc raspunsuri acolo pe care nu le mai gasesc nicaieri... pt aceia, Biblia este CARTEA DE CAPATAI pentru toate deciziile luate.

Nu am apreciat felul arogant in care il insultati pe domnisorul Costel.

Iar daca aveti dubii CU TOTII despre normalitatea sexului oral, incercati sa faceti asta in public, ziua in amiaza mare si lasati sa treaca parintii pe acolo. Va prinde rusinea???? Daca da, bad luck: e pacat si e perversiune.

Sexul in casatorie e binecuvantat de parintii tinerilor, care abia asteapta nepoti.

Sunt diferente fundamentale intre sexul normal asociat iubirii si sexul oral asociat decaderii morale.

Dar ce, gura dumneavoastra este WC?

As incheia cu recomandarea ferma de a citi INTRE FREUD SI HRISTOS, o carte psihologica scurta, care va va uimi prin simplitatea excelenta si logica lucrurilor. Toti care aveti dubii ca fundamentele religioase sexual nu au logica, cititi cartea asta si veti intelege.

Lenea sa nu va stapaneasca si sa cautati adevarul! Adevarul, nu dezbaterea !

Faceti un experiment: renuntati la 20 de ore de distractii ieftine (incluzand sex oral)
0
08-10-2012, ora 09:01
mika24
Nu este medic/terapeut
mika24
Stimata doamna, as vrea sa cred ca ati inteles o iota din ce am scris eu !!! Tin sa precizez ca Biblia nu are ce cauta in contextul "sex oral" ! Despre asta era vorba ! E un site unde lumea isi da cu parerea, sunt de acord, dar nu-mi sari mie in cap tanti draga ! Mi-am dat cu parerea ! Cat depre partea religioasa, fiecare e liber sa aleaga dar sustin in continuare ca Biblia nu avea ce cauta in acest subiect! Ramai dumitale cu parerile dumitale !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •