extracţie canini

28-04-2015
12345da
Nu este medic/terapeut
12345da
Buna ziua! Am 20 de ani si am caninii crescuţi peste ceilalţi dinţi.Am fost la un medic ortodont si mi s-a spus ca este imposibila extracţia caninilor.Mi-a recomandat extracţia premolarilor.Eu stiu ca sunt cei mai importanţi dinţi si ca nu este recomandat sa fie extraşi dar as dori sa stiu daca exista o clinica in Bucureşti unde se poate face extracţie de canini.O alta varianta nu ma interesează.Mulţumesc anticipat!
2 comentarii
0
28-04-2015, ora 20:48
Dr. Tabarcea Ion
Stomatologie
Dr. Tabarcea Ion
Oricine va poate extrage caninii crescuti ectopic...dar daca un ortodont a spus ca e bine sa scoateti premolarii si sa pastrati caninii...eu spun ca a stiut ce spune.intr-un final...sunt dintii dvs si puteti sa ii scoateti pe toti.strcit la intrebarea dvs..ma repet...orice medic dentist va poate scoate caninii, desi probabil ca va va sfatui sa faceti ce a spus ortodontul.succes si sa alegeti bine
0
29-04-2015, ora 13:30
12345da
Nu este medic/terapeut
12345da
Mulţumesc pentru răspuns. O sa ma gândesc foarte bine astfel încât sa hotărăsc ce e mai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •