Fasciculatii musculare rog ajutor urgent!

18-09-2016
daniel944
Nu este medic/terapeut
daniel944
Buna seara, am 23 de ani sunt asistent, si din luna ianuarie ma comfunt cu fasciculatii musculare, au aparut dupa 1 luna de munca.. am fost in anglia si lucram numai noaptea, fara zi libera, asa am lucrat 3 lunii. cand am ajuns in martie am fost si am facut analize Borrelia, HIv, toate analizele aproape... si mi-a iesit doar calciu total si ionic scazut, tinand cont ca am luat zilnic calciu, in astea 3 lunii Osteochare, Osteogen.. la un moment dat mi-a trimis sotia gluconat de calciu si il beam, dar fara nici un efect.. am ajuns acasa acum s-a reglat calciu.. si tot nu dispar aceste fasciculatii musculare, nu sunt dureroae.. angio-rmn am facut anul trecut in luna Octombrie pentru o nevralgie.. care a iesit normal si cranian si cervical.. Nu mai stiu ce sa fac.. am incercat si mydocalm degaba.. tot nu trec..O zi frumoasa! Urmeaza sa plec in anglia din nou pentru o perioada de 2 anii si sunt cam speriat ca nu am reusit sa gasesc cauza...
2 comentarii
1
01-03-2020, ora 19:38
Cas079
Nu este medic/terapeut
Cas079
Bună, și eu am simptome f asemănătoare. Mi-am făcut și analize la neurologie - enmg, CK, CK-MB, chiar și Rmn cerebral, reumatologie, endocrinologie, și cam toate sunt bune. Aveți ceva update uri legate de diagnostic?
0
07-09-2020, ora 07:49
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Ai gasit cauza ? La fel am si eu fasciculatii in tot corpul si nu mai stiu la ce medic sa ma duc. Spune-mi te rog daca ai gasit cauza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: