fosta fractura

15-06-2010
petrique
Nu este medic/terapeut
petrique
salut
am avut fractura la metacarpian 2 mana dreapta, am fost operat si mi-a bagat si o tija la sp. jud. ploiesti.doctorul a zis ca decurs totul ok...dupa ~ 4 saptamani mi-a scos tija...doctorul multumit.dar la 5 zile dupa am observat ca mi s-au umflat radacinile unghiilor la degetele 2, 3, 4, 5. mi-am amintit ca nu am mai fost nevoit sa imi tai unghiile la mana dr de vreo 3 sapt, si am impresia ca umflaturile sunt de fapt unghiile dezvoltate invers
credeti ca se poate sau nu sunt decat umflaturi? cu toate ca ma dor degetele..si se observa forma unghiilor, colturile
2 comentarii
0
16-06-2010, ora 17:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Taie unghiile si mergi pana la medicul de familie pentru un control.
0
16-06-2010, ora 18:00
petrique
Nu este medic/terapeut
petrique
as fi taiat dar nu am ce, am spus ca nu am mai fost nevoit sa le tai de mai mult de 3 saptamani.
am fost azi la dermatologie si a zis ca nu e nici un motiv de ingrijorare. probabil au incetat sa mai creasca in timpul in care am avut atela pusa... (inainte de operatie am avut si gips aproape 2 saptamani, care a fost pus foarte strans). mi-a prescris fucicort si dermovate, pentru inflamatia si roseala de la baza unghiilor.
sper sa reinceapa sa creasca curand si sa inceteze durerile.
va multumesc mult pentru sfatul dat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul