fractura 1 3 gamba stanga

26-08-2013
LDragosh
Nu este medic/terapeut
LDragosh
Buna ziua, am 23 de ani, 72 de kilograme si acum 6 saptamani mi s-a pus in ghips lung, pe tot piciorul. Dupa 6 saptmani am fost la medic cu scopul de a pune alt ghips pan sub genunchi, dar medicu a zis ca nu s-a prins shi trebuie sa mai stau cu ghipsul lung inca o luna. De cand port ghipsul ma doare calcaiul shi i-am zis la domn. medic, shi acuma kind am fost la control mi-a scos ghipsul shi mi-a pus putzina vata shi gata. Calcaiul ma doare in continuare cel mai mult noaptea. Am atashat radiografia facuta acum dupa o luna jumate.

http://img713.imageshack.us/img713/8238/uw17.jpg

Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
26-08-2013, ora 14:54
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
eu din pacate nu pot sa deschid imaginea
10 saptamani de ghips lung (femuro-podal) este foarte mult si extrem de daunator articulatiei genunchiului.
de ce nu a fost operata fractura?
din pacate fara a vedea imaginile este greu de spus ceva despre corectitudinea tratamentului si despre sansele de vindecare
0
26-08-2013, ora 16:19
LDragosh
Nu este medic/terapeut
LDragosh
http://i42.tinypic.com/2evyqkn.jpg

Nu am fost operat pentru ca o zis doctoru ca nu trebuie, ii fara deplasare shi merge shi asha. Eu nu shtiu aceasta ii prima mea experientza.
0
26-08-2013, ora 16:29
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
eu nu prea inteleg de ce, insa nici acest link nu pot sa-l deschid. trimiteti-mi imaginile pe adresa mea de mail pe care il veti gasi pe profilul meu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: