Fractură cap radial Cot drept operată 2016

11-11-2020
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună seara Domnu Doctor În urma unui accident mi am fost rupt mana dreapta la cot, am 5 operații la mâna, toate eșuate Voiam sa va zic ca mi sa facut rezectie de cap radial!Iar de atunci nu pot îndrepta mâna deloc, nici rotația palmei sa o fac complet.Am facut încontinuu recuperare...Voiam să stiu daca se mai poate face ceva sa o pot îndrepta, M-am obisnuit cu mana asa la început nu mă deranja deloc ba chiar scriam cu ea, lucram etc si culmea nu ma deranja deloc Dar acum parcă sa intors universul împotriva mea, problema este ca ma doare foarte tare încheietura mâinii mai ales cand incerc sa las palma in jos, durerea este si la cot când mișc mâna într-o parte ma doare ! Nu stiu ce sa fac Am început să port orteza de cot si de pumn Dar nu prea ma ajuta..Vreau o soluție, ceva de durere sau ce stiu eu, mie ciuda si mie si frica in acelaș timp, acum nu prea ma pot folosi de mana atata de mult ca ma doareeee ! Nu stiu daca exista proteza de cot
4 comentarii
1
12-11-2020, ora 10:30
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Este o situatie foarte delicata, iar trasarea conduitei terapeutice necesita o mare experienta profesionala in patologia cotului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
12-11-2020, ora 15:59
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Mulțumesc frumos Nu stiu ce sa zic
1
16-11-2020, ora 09:42
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Buna ziua, durerea de la pumn vine datorita ascensionarii radiusului și ulterior apariția unei probleme în art radio ulnara distala.( de multe ori aceasta problema reușește organismul sa o acomodeze, la d voastră se pare ca nu).

Exista proteza de cap radial însă are anumite indicații, cazul d voastră este dificil de a fi evaluat în mediul online.
Sanatate
0
16-11-2020, ora 16:56
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Buna ziua Va pot trimite o poza cu o radiografie de la încheietura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: