fractura cominutiva 1/3 proximala

16-12-2012
marian constanta
Nu este medic/terapeut
marian constanta
buna ziua, ma numesc marian si am o fractura multicominutiva 1/3 proximala cu extremitate inferioara tibie stanga, fractura maleola stanga cominutiva..in data de 22.02.2007 am avut un accident prin cadere de la o inaltime de 1, 7m pe o suprafata dura.am fost operat de 16 ori pe acelasi picior, in urma operatiei sa pierdut 10-15%din materia osoasa, am consultat pana in prezent 5 medici in taumatologie si ortopedie, ma chinui la ora actuala in carje, doctorul care il am in prezent mia recomandat sa calc cate putin in el si a zis ca lipsa de os concava de pe tibie nu ma va afecta...va rog mult daca este posibil sa merg vreo data sau ma va afecta la mers...astept raspuns..cu mult respect MARIAN
4 comentarii
0
16-12-2012, ora 21:45
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
postati radiografiile sa ne dam seama cum arata in prezent oasele
0
16-12-2012, ora 23:03
marian constanta
Nu este medic/terapeut
marian constanta
radiografia este pe avatar.multumesc
0
16-12-2012, ora 23:07
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar trebui sa fotografiati radiografiile in totalitate intr-o calitate relativ buna si sa le puneti linkul pe forum de unde putem sa-l descarcam. este important sa se vada ambele articulatii (sus si jos)
0
16-12-2012, ora 23:33
marian constanta
Nu este medic/terapeut
marian constanta
imi pare rau de atat nu se poate.iar k sa pun foto pe linkul dvs nu pot, sunt novice in cunoasterea pc MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: