Fractura maleola posterioara cu usoara deplasare

17-06-2021
Alexandru0202
Nu este medic/terapeut
Alexandru0202
Buna seara! In urma cu 2 sapt am calcat stramb cu piciorul drept iar dupa 2 zile de la acest eveniment am decis sa ma duc la un doctor ortoped (precizez ca eu puteam sa calc pe piciorul afectat chiar sa imi metin greutatea in el pentru cateva secunde deoarce aveam o anumita teama sa nu il afectez ) odata ajuns la doctorul ortoped mi-a spus ca trebuie sa fac o radiografie in urma careia mi-a spus ca am o fractura in urma acestui raspuns pe care il oferise am decis sa fac si un CT iar concluzia CT-ului a fost ca am o fractura de maleola posterioara cu o usoara deplasare, doctorul unde am fost prima data mi-a pus piciorul intr-o atela ghipsata si a spus ca trebuie sa o tin 6 sapt la care mi-a dat sa fac si niste injectii(fraxiparine) si pastile(vimeveo pentru durere).Daca se poate va rog frumos sa imi spuneti o parere despre acest diagnostic si parere dumneavoastra daca este nevoie va pot trimite si CT-ul si radiografia.Va multumesc frumos ! O seara buna!
1 comentarii
0
17-06-2021, ora 22:25
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara,
Raspunsul depinde, evident, de datele D-voastra personale si de imaginile radiologice si CT.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul