Fractura platou tibial
Buna ziua, am 15 ani, 174cm, 55Kg si in data de 12.08.2018 am suferit o fractură de platou tibial prin decolare si un hematom voluminos. Am fost internat timp de o săptămână jumătate cu piciorul imobilizat in atela, în fiecare zi primeam antibiotic și eram uns in zona hematomului cu Alle Gel. În data de 25.08.2018 piciorul ă fost pus în gips si am fost externat. Pana in 25.09 cand a fost dat gipsul jos am făcut injecții clexane 0.4ml. Mi s-a spus că o săptămână nu pot călca in picior. Acum problema mea este ca inca nu calc pe picior decât puțin, si merg in carje..Imi este si puțin frica, dar când fortez piciorul mai mult am dureri in zona genunchiului, este normal ? Trebuie să fac gimnastica ? Multumesc.
1 comentarii
Buna ziua,
Raspunsul la aceste intrebari necesita, evident, cunoasterea intregului dosar radiologic, dar si examinare clinic directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Raspunsul la aceste intrebari necesita, evident, cunoasterea intregului dosar radiologic, dar si examinare clinic directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4fractura maleola+fisura platou tibial
- 3fractură tibie fără deplasare la copil de 3 ani
- 1fractura de tibie fara deplasare
- 6durere genunchi
- 3Durere genunchi după ghips
- 2Recuperare fractura maleola
- 4Fractură platou tibial
- 5Fractura platou tibial
- 0Fractura platou tibial extern
- 1Fractura platou tibial extern
- 5Frisoane și dureri la 4 zile după scoaterea ghipsului
- 1Fractura platou tibial grad 6
- 2Fractura de platou tibial cu ruptura partiala de LIA - Este sau nu necesara operatie ?
- 2Fractura de platou tibial grad 6
Mai multe informații despre: fractura de platou tibial durere dupa ghips recuperare medicala
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: