Fractura radius

16-01-2009
falexandru
Nu este medic/terapeut
falexandru
Buna ziua. Am suferit o fractura de radius stang fara deplasare(fractura pe lungimea osului) pe data de 1 ianuarie. Am purtat ghips 15 zile. In aceste zile m-am lovit la cot in tocul usii dar foarte usor dar mi s-a invinetit o mare parte din cot instantaneu.Vanataia a trecut. Primul ghips mi s-a parut cam slab si l-am schimbat pe 15 ianuarie cand am facut si o noua radiografie.La aceasta radiografie fractura veche nu se mai vedea dar a aparut o alta pe latimea radiusului in partea de sus medicul ortoped zicand ca s-a deplasat foarte putin dorsal cu aprox 10 grade. Am pus alt ghips pt inca 2 saptamani. O sa am o problema pentru viitor dupa refacerea fracturii ?O alta intrebare foarte importanta : Cred dar nu sunt sigur daca incepand cu lovitura cotului am un punct sensibil in cotul stang spre interior daca apas putin in acea zona simt ca si cum m-as corenta foarte tare pana in varful degetului( exact ca o lovitura puternica ). E posibil sa fie din cauza ghipsului care il port ? Repet acea lovitura a fost foarte slaba la cot.Cotul nu este bagat in ghips. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul