Fractura V Metatars

14-08-2014
Roxana S.
Nu este medic/terapeut
Roxana S.
Buna ziua Domnule Doctor Marius Uscatu,

V-as ruga sa ma sfatuiti in legatura cu o fractura ce am suferit-o acum 4 sapatamani, (diagnosticul initial mi-a fost comunicat ca fiind fractura V metatars, iar ieri am facut o radiografie in Brasov si diagnosticul este fractura cominutiva metatars deget V picior stang, 1/3 distala epifizara, cu minima deplasare laterala a fragmentului proximal). Am fost plecata intr-o excursie si am calcat stramb, si la serviciul de urgenta mi s-a pus piciorul in gips pana la genunghi, dupa o saptamana revenind la medic pentru consult, mi s-a pus piciorul intr-o atela gipsata doar pe partea din spatele labei piciorului si gambei, iar ulterior am cumparat o orteza pentru a putea calatori inapoi acasa. Stiu ca aveti specializare facuta in Franta si sunteti adeptul neimobilizarii piciorului in gips pentru anume tipuri de fractura V metatrs, asa ca v-as ruga din suflet sa imi spuneti cum ati proceda dumneavoastra in cazul meu, si daca e nevoie sau nu de gips/operatie. Stiu ca dumneavostra aveti cabinet la Bucuresti, iar eu locuiesc in Brasov.

Va multumesc frumos,
Roxana
1 comentarii
0
14-08-2014, ora 17:37
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Pentru a va sfatui am nevoie de o radiografie (mi-o puteti trimite pe email).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: