Frica de a suferi

16-09-2018
Cristina1999
Nu este medic/terapeut
Cristina1999
Imi iubesc iubitul. Uneori sunt geloasa, exagerez, il bat la cap, il acuz pe nedrept, pentru ca nu am incredere in el. Vreau sa am incredere in el, vreau sa nu mai fiu asa posesiva, fiind si constienta ca nu pot sa tin un om cu forta langa mine, dar imi e frica sa nu apara dezamagirile la final. Nu vreau sa fiu dezamagita pentru ca stiu ca sunt o fire slaba. Imi dau seama ca gresesc si ca poate el chiar nu merita sa ma comport asa, poate el imi vrea binele, poate nu ma dezamageste, iar la final eu sunt cea care are de pierdut. Toate lucrurile proaste din viata mea se datoreaza faptului ca nu vreau sa pierd si sa am de suferit...
2 comentarii
0
16-09-2018, ora 23:10
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
De fapt sub toate acestea se afla frica, iar sub frica.dependenta.
Daca nu incercati sa tratati aceasta frica si sa-i aflati sursa veti pati exact ceea ce va este teama ca se va intampla. Ar fi bine sa vorbiti despre toate acestea cu un psihoterapeut...
0
28-09-2018, ora 14:54
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E important sa discuti cu un psiholog Cristina despre radacinile acestei frici de a fi abandonata si despre ce ai putea sa faci pentru a-ti modifica perceptia ca esti o « fire slaba »

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul