Gandire schimbatoare

04-07-2019
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Va salut!
Imi schimb opinia despre lucruri destul de des. Am avut peste 10 nume de user aici pe forum de vreo 3 ani de cand citesc ocazional siteul. Dar nu ma refer in principal la asta ci la modul general. Ce poate fi asta? E ceva care necesita o atentie mai mare, sa vb cu medicul meu? Sau e un lucru minor?
9 comentarii
1
04-07-2019, ora 11:13
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Prea puține detalii ar putea fi o tulburare obsesiv compulsivă
0
04-07-2019, ora 11:23
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Va multumesc pt rasp
Da eu am fost diagnosticat cu toc din primile internari in spital.
1
04-07-2019, ora 12:27
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
...doar sunteti."cameleon"..., nu?
0
04-07-2019, ora 14:13
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Depinde pe unde merg/sunt :))
Acasă catel ascultător
In societate zebră
In general cameleon...
1
04-07-2019, ora 17:46
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Asta poate fi un indiciu ca incercati sa va adaptati mediului din lipsa unei personalitati solide, construite coerent. Incercati sa imprumutati de la ceilalti elemente, comportamente, in speranta ca va vor accepta, ca va vor placea. In acest fel "ceilalti" devin mai importanti decat propria persoana, cu tot ce decurge de aici...
0
04-07-2019, ora 18:23
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Am facut mai multe teste daca as putea avea DID personalitati multiple si am avut un scor de peste 80% de curiozitate ca auzisem de la altii de "did" la intrebari specifice acestei afectiuni sau cum exact s-or mai chema ca nu prea stiu... Am avut un soc emotional mai puternic cand eram mic, am fost abuzat de o persoana si am o "uitare" deasa. Am o personalitate stabila sa zic asa dar cand sunt stresat incep sa ma metamorfozez dar pt perioade scurte. Cei drept nam vb cu medicul meu despre lucrurile astea. De asta imi schimb gandirea cum am spus in titlu. Credeti ca as putea avea did din ce am scris aici? Va rog un rasp :)
0
04-07-2019, ora 18:45
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Spuneam mai devreme de acea uitare... Eu sunt și mai visator așa chiar și ziua...
1
23-07-2019, ora 15:01
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poti exista mai multe obstacole in privinta personalitatii tale Cameleon. In sensul asta poti avea “personalitati multiple” dupa cum spui tu. E important sa incerci sa faci ceva cu ele. Ai apelat la sprijinul psihoterapiei?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
0
23-07-2019, ora 16:52
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Va multumesc pt comentariu. Apreciez buna intentie. Cate raspunsuri vreti? :) As vrea sa merg sa fac psihoterapie dar nu imi permit financiar. Am inceput recent sa fac voluntariat unde am un grup mare de prieteni/persoane cu care socializez si ma camuflez si eu pe acolo :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul