Ganglioni inflamti in timpul sarcinii!!!

21-03-2019
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Buna seara! ganglionii inflamati in sarcina? Eu ii am de aproape o luna, am fost si la ORL atunci erau ok, pe partea dreapta imi iese maseau de minte, dar pe stanga nu stiu de ce s-au inglamat cei de dupa.ureche ma si dor, ieri am avut urechea înfundata si astazi m-am trezit cu niște înțepături la ganglioni. :((( m-am săturat, nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac. Simit si ca usturime in urechea stângă si cand apas pe ea ma doare. Ideea e ca ma sperie ca sunt mai mari ca un bob de orez. Am si deviație de sept nazal, simit ca imi pocnesc si țiue urechile. Va rog sa-mi răspundeți, am citi pe net si e posibil sa am cancer.. va rog domnul doctor să-mi răspundeți!
8 comentarii
0
21-03-2019, ora 20:23
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Domnul Doctor mi-a spus ca am rinta de sarcina, ca i-am spus ca mai tot timpul am nasul infundat, ma pisca in gat.. deci nu știu ce sa mai fac... mi teama de cancer. Acum de exemplu am urechiile înfundate si cand înghit imi pocnesc, nasul îl am uneroi uscat, imi curge sange cu venisore din el..
1
21-03-2019, ora 21:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. ganglioni mari..se considera cand sunt cat un ou de prepelita...si mai mare
ce descrii TU sunt normali
2 pe sarcina... de la anumite alimente si hormonal se acutiseaza REFLUXUL gastro eosfagian.. cand acidul gastric ajunge sus in gat..irita si inflameaza tot acolo..de acolo si usturimi..s.a simptome
e suficient sa et alimentezi corect si sa ei un antiacid..si dispare ustrimea
3 mergi al Psiholog si trateaza frica de boala.ca se transmite si la copil
0
21-03-2019, ora 21:22
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Domnul Doctor, eu am problme si cu digestia. Astăzi de exemplu am facut diaree, am stări de vomă si greață, arsuri. Îl simit pe beb foarte sus in zona stomacului. Ganglionii de dupa urechi ma dor daca apas pe ei.
0
21-03-2019, ora 21:24
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Am toate analizele specifice sarcinii, mi-am facut RMN cerebral si cervical in sarcina mi-a iesit bine.. dar ce ma supara sunt ganglionii.
0
21-03-2019, ora 21:25
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
cei de dupa ureche nu-i pot modela. Oare își revin la normal dupa ce nasc?
0
21-03-2019, ora 22:03
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Domnul Doctor, eu am o problmea de la prima sarcina! Am ramas cu o digestie foarte proasta, acum cu sarcina am avut probleme cu diareea alternata cu costipatie, scaune foarte ciudate, le am uneori verzi.. :(
0
22-03-2019, ora 07:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergeti la Gastrologie.. faceti tratamentele corect
schimbati radical stilul alimentar..si hidratativa corect
NU mai puneti mana pe ganglioni..se inflameaza de la palpare
0
22-03-2019, ora 08:24
MihaelaMoga
Nu este medic/terapeut
MihaelaMoga
Astazi am sa merg, la gastrologie! Va mulțumesc frumos pentru răspuns raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •