ganglioni inghinali si axiali

16-12-2009
oanazzuro
Nu este medic/terapeut
oanazzuro
In urma extragerii rinichiului drept, ca urmare a unei tumori, au inceput sa se umfle si sa ma doara doi ganglioni inghinali, unul stanga, unul in derapta, asta la vreo 6 luni dupa operatie. am fost a doua oara la un tomograf si mi s-a apus ca nu sunt cancerigeni. Este posibil sa se fi umflat de la animale? Sa fiu alergica la animale? Eu am doi caini in curte cu care majoc zilnic si pe care ii iubesc foarte mult.si o pisica pe care o mai primesc si prin casa.Dupa ce ma joc cu ei simt un nod in gat o buna perioada de timp. Dar, de ce sa apara acum aceasta alergie, la varsta de 27 de ani cand eu am trait o viata cu astfel de animale si nu am avut nimic?Daca nu e de la animale de la ce sa fie altceva
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

cu respect Oana
3 comentarii
0
17-12-2009, ora 12:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cum puteti sa va ganditi ca aceste daune ar proveni de la animale cand doar ce vi s-a extras un rinichi cu tumoare??? Ce aveti este urmarea operatiei sau a unei infectii noi din organism aparuta dupa operatie.
Credeti ca exista vreo tumoare care se poate elimina COMPLET cu bisturiul ?
0
18-12-2009, ora 09:37
oanazzuro
Nu este medic/terapeut
oanazzuro
Da se poate, depinde in ce faza e. La mine a fost in faza de, , granita".Dar tu vorbesti in calitate de doctor sau de ce?
0
18-12-2009, ora 09:49
oanazzuro
Nu este medic/terapeut
oanazzuro
antitoxoplasma si IMFL la antitoxoplasma pentru ce se fac aceste analize?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ganglioni inghinali măriți - infecție, cancer sau altceva?
  •