ganglioni in zona genitala

12-04-2007
rose marie
Nu este medic/terapeut
rose marie
in zona inghinala a aparut un mic ganglion de 5mm, este dur si dureros.Ce se intampla?Este vorba despre iubitul meu.
Astept raspuns!Multumesc
10 comentarii
0
13-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu are vreo rana sau vreo colectie purulenta la membrul inferior de aceeasi parte?
0
13-04-2007, ora 00:00
rose marie
Nu este medic/terapeut
rose marie
Nu are nici o rana deschisa asu infectie de genul asta.Nu il doare, dar e pe fon d psihic, cand face dus se gandeste sa mai puna mana pe acolo sa vada dak mai e sau daca il doare, si se apasa ca prostovanul si atunci incepe sa il tacane, asa ca si cand i-ar zvacni. Nu stiu ce sazic.
E mic ca si cand apar la gat asa cand te prinde curentul.
0
13-04-2007, ora 00:00
rose marie
Nu este medic/terapeut
rose marie
Nu are nici o rana deschisa asu infectie de genul asta.Nu il doare, dar e pe fon d psihic, cand face dus se gandeste sa mai puna mana pe acolo sa vada dak mai e sau daca il doare, si se apasa ca prostovanul si atunci incepe sa il tacane, asa ca si cand i-ar zvacni. Nu stiu ce sazic.
E mic ca si cand apar la gat asa cand te prinde curentul.
0
13-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru inceput ar trebui sa faca un examan VDRL sau RPR, pentru depistarea unei boli cu transmitere sexuala (sifilis). Daca testul este negativ, ar trebui examinat macar de medicul de familie.
0
02-11-2010, ora 11:48
miryutza
Nu este medic/terapeut
miryutza
Buna ziua. Imi ies retroauricular mereu o umflatura..un abces..care in final se sparge si curge puroi din el.. ma gandeam sa nu fie au ganglion..sau foliculita..sau furuncul..dar asa de des? ms
0
02-11-2010, ora 22:01
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este un chist sebaceu care trebuie operat.
0
14-11-2010, ora 01:57
mihaela stefanut
Nu este medic/terapeut
mihaela stefanut
buna seara, am si eu o problema.mi-a aparut de o luna de zile o vanataie care este si tare la palpat in zona inghinala, care nu ma doare foarte rau, dar ma deranjeaza cind merg sau stau pe sezut.am fost la dermatolog si mia zis ca dermatologic nu am nimic si sa merg la chirurg.Intrebarea mea este...sa mai astept sau este necesar sa merg.si daca stiti ce ar putea fi?pt ca am luat oxacilina si degeaba, nici un rezultat.va rog mult daca citeste un medic acest mesaj sa-mi dea si mie un raspuns urgent.Multumesc
0
14-11-2010, ora 18:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pai nu v-a spus un medic ce sa faceti ??? Sau dermatologul nu este medic?!
0
14-11-2010, ora 22:19
mihaela stefanut
Nu este medic/terapeut
mihaela stefanut
Mia spus dermatologul sa merg la un chirurg ca pare a fi un ganglion infectat, dar imi este tare frica sa merg la chirurg si de aceea vam intrebat daca aveti idee despre ce ar fi vorba.mie imi este teama sa numi zica ca trebuie sa ma opereze.va multumesc si astept un raspuns
0
14-11-2010, ora 22:21
mihaela stefanut
Nu este medic/terapeut
mihaela stefanut
de fapt as dorii sa-mi spuneti daca este necesar sa merg la dr chirug sau nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ganglioni inghinali măriți - infecție, cancer sau altceva?
  •