Halucinez.

26-03-2012
InsanitySerenity
Nu este medic/terapeut
InsanitySerenity
Buna. Mi s-a intamplat de curand. Am primit un mesaj pe telefonul mobil, pe care, fie spus, imi doream sa il primesc. Cand am sunat expeditorul in legatura cu mesajul respectiv am aflat ca acesta nu trimisese defapt nimic...si cand am verificat nu am avut niciun mesaj defapt.
Imi pot aminti atat de clar cum l-am vazut, ca l-am citit...ce ar trebui sa fac ?
1 comentarii
0
26-03-2012, ora 17:28
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Sa astepti! sa vezi daca fenomenul se repeta, probabilitatea ca mesajul sa fi fost trimis, primit si sters din greseala de tine, iar expeditorul sa nu recunoasca ca l-a trimis, este f.mica, dar exista.
Incearca sa-ti amintesti daca erai sub vreun tratament medicamentos, pot aparea fenomene gen halucinatii, desi ce spui nu prea seamana cu ce am auzit, sau sau citit despre asta.
Nu te grabi a alege drumul spre psihiatrie, e prematur.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hărți corporale ale halucinațiilor, create de psihologii britanici
  •