Hematon | Forumul Medical ROmedic

Hematon

25-04-2007
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
Buna ziua sunt in culmea disperari, Tatal meu a avut 1 accident la lovit masina acuma este in spital in coma (din cate ne-a zis doctorul nu este profunda), dar a zis ca are 1 mic Hematon, as dori sa imi dea cineva mai multe detali, sau soluti despre acest Hematon, va rog din suflet
6 comentarii
0
25-04-2007, ora 00:00
alcisa
Nu este medic/terapeut
alcisa
In ce zona are hematomul tatal dv?Reventi cu acest lucru si chiar cu mai multe detalii pe care vi le-a dat medicul care l-a vazut.
Multa santate!
0
26-04-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
deocamdata nu a zis in ce zona, dar cu toate ca este in coma da semne de constinta din cate am inteles este agitat misca maninile, picioarele, cateodata incearca sa deschida chiar ochii, aseara toata noaptea a respirat singur fara aparat, mai multe detali nu va pot da pentru ca mai multe nu stiu, eu nu am stat inca de vb cu medicul, mama a vb, eu ce stiu ce imi zicea ea, cand voi avea mai multe detali sigur va voi spune dar as dori sa stiu daca, da aceste semne este o speranta in plus va multumesc
0
27-04-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
revin, poate cu 1 amanunt destul de important, in cursul zilei de ieri a deschis ochii de mai multe ori, Doctorul a zis ca azi de dimineata la vizita medicala, ii zicea sa ii deschida ii deschidea, ii zicea sa ii inchida ii inchidea, dar tot in coma este. Imi puteti explica si mie de ce este inca in coma daca totusi a deschis ochii!
Va Multumesc
Domane Ajuta
0
03-05-2007, ora 00:00
alcisa
Nu este medic/terapeut
alcisa
Daca raspunde la stimuli nu este coma:)Ma refer ca el executa comenzile primite de la medic.Deci cert nu mai este coma si poate tatal dv a avut doar un soc traumatic mai pronuntat.
Din ce descrieti totul pare sa merga sper bine.
Multa sanatate!
0
04-05-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
Dap si revenit din starea aceea este constient, vorbeste, mananca, se misca singur, hematonula a fost in partea frontala dar a zis Domnul Profesor ca sa retras, sa dizolvat, atat numai ca are pierderi de memorie si cate odata vb aiurea..., dar presupun ca vor trece si astea cu timpul. Multumesc pentru raspunsuri
Multa sanatate si Dumneavoastra si Dumnezeu sa va Ajute
0
07-10-2010, ora 18:23
nicoleta70
Nu este medic/terapeut
nicoleta70
buna ziua, as dori un raspuns va rog frumos.Am avut o umflatura la cap, dar cu timpul imi aparu langa el inca 3, dar primul imi creste mereu si ma cam doare.De unde pot avea aceste umflaturi?eu n-am avut deloc accident.Se pot provoca pe baza de stres?din cauza lor, am ameteli, si imi afecteaza uneori vederea.Ce pot face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul si ingrijirea unei persoane in coma
  • Coma de lungă durată - evoluÈ›ie È™i È™ansele de recuperare
  •