hernie de disc si dureri de cap

04-04-2011
myregeo
Nu este medic/terapeut
myregeo
am si eu o problema si nu stiu ce am de facut, am fost diagnosticata cu hernie de disc, de aproximativ 4 ani am dureri dar abia acum am aflat diagnosticul.si de 1luna de zile a inceput sa se agraveze prea rau boala, sunt decisa sa merg la operatie deoarece numai rezist.numai pot face nimic abia ma pot sa merg, cum pun piciorul pe pamant simt o mare durere in zona lombara stanga iar daca fac putin efort si apoi ma asez in pat nu ma mai pot misca deloc simt ca pur si simplu mi-a paralizat piciorul.cateodata imi vine sa plang de durere pt ca numai suport, durerea este continua nu se opreste deloc, in plus am cateodata foarte des dureri puternice de cap si febra simt ca imi explodeaza capul.poate fi durerea de cap din cauza herniei de disc sau nu are nici o legatura?am dureri si in partea dreapta cateodata dar rar, si in plus am si scolioza.cu fizioterapie nu a functionat, cu tratament a functionat la inceput dar acum nu isi mai fac efectul nici medicamentele.ce as putea sa fac in aceasta situatie, deoarece am 22ani si recunosc ca imi este frica si de operatie(ma tem sa nu raman paralizata, daca ma operez)cu toate acestea numai suport durerile si trebuie sa fac ceva.intrebarea mea este, la ce spital, la ce doctor ma pot opera.vreau un doctor bun deoarece e o decizie foarte grea si trebuie sa am incredere in cineva care a avut mult succes cu aceasta operatie de hernie de disc!!!si bineanteles cine poate sa imi dea mai multe detalii cu cat timp trebuie facuta programarea, cat timp se sta in spital, daca este vreao taxa, deoarece eu nu lucrez dar sunt coasigurat.
1 comentarii
0
12-04-2011, ora 21:14
Florin59
Nu este medic/terapeut
Florin59
cel mai indicat este Spitalul Bagdazar din Bucuresti,., dr.Ciubotaru,..., am avut un prieten care a facut operatia acolo(acum 2 ani) si-i foarte multumit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dezvoltarea în laborator a discurilor intervertebrale
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Care este diferenţa dintre hernia de disc şi protruzia discală?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • Tratamentul în hernia de disc - medicație vs operație
  •