Herpesul genital poate aparea? | Forumul Medical ROmedic

Herpesul genital poate aparea?

20-12-2012
Seby19
Nu este medic/terapeut
Seby19
Am fost diagnosticat cu herpes genital in urma contactului sexual care l am avut cu o colega de la job...am luat tratament iar acum dupa 2 luni mancarimele au aparut nu foarte rau..dar e jenant...ms frumos
4 comentarii
0
20-12-2012, ora 14:53
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Acest virus nu dispare din organism niciodata, vei avea eruptii de cate ori sistemul tau imunitar este scazut.
0
20-12-2012, ora 23:32
Seby19
Nu este medic/terapeut
Seby19
Ms frumos pt raspuns...
Mda...am citit pe net se pare ca nu dispare.
0
18-01-2013, ora 12:38
lorena21
Nu este medic/terapeut
lorena21
Buna ziua...de vreo 4 zile mi-a aparut in zona genitala o formatiune de mici basicute care acum sunt spre vindecare. M-am tot uitat pe net si cred ca e vorba de herpes genital doar ca eu pot spune ca nu am avut deloc sımtomele descrise acolo. Mai pe scurt nu am avut nici un fel de simtom. Prietenul meu are aceesi problema cu aceste buchetele de basicute in zona genitala de vreo 10 luni perioada in care i-au aparut si i-au disparut dar eu nu am avut nimic pana acum cateva zile. Mentionez faptul ca in ultimile luni am avut destul de des herpesuri labiale. İntrebarea mea este daca ma confrunt cu herpesul genital sau poate fi vorba de alteceva. Va multumesc!
0
23-01-2013, ora 12:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu orice va confruntati amandoi, tot trebuie sa mergi la un ginecolog sa te vada si sa iti prescrie tratament.
Inclusiv pentru el.
Nu mai stati asa sa va umpleti de bube si sa se agraveze situatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •