Hiperhidroza palmara si plantara | Forumul Medical ROmedic

Hiperhidroza palmara si plantara

09-08-2008
adutzzza
Nu este medic/terapeut
adutzzza
De cand ma stiu imi transpira foarte tare palmele si talpile.vara se accentueaza, iar iarna oricat ar fi de frig eu am palmele trnspirate.Este o situatie foarte jenanta mai ale ca sunt fata sa am mereu palmele ude, sa tin mereu servetel in mana.am facut fel de fel de tratamente, calciu, vitamine, fara nici un rezultat.ar putea fi pe baza de sistem nervos?caci am vazut ca la emotii efectiv mi se scurg picaturi din palme. as dorii sa stiu daca este pe baza de sistem nervos si daca exista vreun tratament ca nu stiu ce sa mai fac. Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
09-08-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Injectii cu toxina botulinica (Botox sau Dysport). Efectul este imediat, dar dureaza in medie 4 luni.
0
30-06-2012, ora 14:36
adutzzza
Nu este medic/terapeut
adutzzza
Buna ziua,
hiperhidoza palmara si plantara de care eu sufar s-a dovedit pana in prezent fara rezolvare. Am incercat multe metode. De curand am vazut ca este indicata ionoforeza, inssa nu stiu daca ar avea efect. Eu as fi dispuza sa cumpar un astfel de aparat pentru a-mi putea face sedintele acasa, insa nu stiu daca ar avea indicatie ionoforeza in cazul meu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: