hirsutismul se videca complet?

16-08-2010
Mirification
Nu este medic/terapeut
Mirification
Hirsutismul se vindeca?poate cineva sa spuna ca sa vindecat complet?fara sa ii revina?sau cunoasteti cazuri reale?
3 comentarii
0
17-08-2010, ora 18:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Bineînţeles că se vindecă, însă doar cu condiţia tratării cauzei, care stă la baza producerii acestei condiţii medicale. Fără tratarea cauzei niciodată nu va dispărea efectul.
Cunosc câteva cazuri de vindecare completă - vindecare neurmată de recidivă!




Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire şi respect,
Nick
1
17-08-2010, ora 20:23
Mirification
Nu este medic/terapeut
Mirification
Multumesc frumos pt raspuns
0
05-06-2018, ora 17:13
Eva88
Nu este medic/terapeut
Eva88
Bună ziua...am și eu o problema tot cu parul excesiv pe fata, pe barbie pe gat, este practic că la bărbați și negru...plus m-am îngrășat vreo 18kg in maxim doua luni.am incercat să slăbesc dar nu mai pot da jos mai mult de 2-3kg și mă blochez...am și niște noduli când pe partea stângă când pe dreapta...înainte nu aveam probleme cu greutatea...aveam maxim 50kg și acum am 76kg...e aiurea și frustrant...părul facial mi-a apărut la19ani acum am 30 de ani...m-am saturat sa tot smulg parul sa îl epilez...am vrut sa fac epilare definitiva dar doamna de la salon mi-a recomandat întai să merg la endocrinologie să îmi de-a medicație și după sa vin sa fac epilare...as vrea sa știu dacă chiar exista tratament pentru reglarea hormonala și să scap de par că mă lupt de cel puțin 10ani...și cu greutatea corporala de 6ani...am avut și ovare polichistice...acum 10ani...e posibil din aceasta cauza sa fac acest par facial și să mă ingras...????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.