HIV

29-12-2017
Dianasava
Nu este medic/terapeut
Dianasava
Buna. Am aflat recent faptul ca mi-am petrecut 3 ani de liceu in prezenta permanenta a unei persoane infectate cu HIV. Mentionez faptul ca au trecut aproape 4 ani de atunci, nu am avut niciun simptom dar nici nu mi-am facut niciun test. Am folosit obiecte la comun, am baut din aceeasi sticla, am mancat din acelasi sandvis, am folosit aceleasi rujuri, pieptene posibil si pile de unghii sau alte lucruri de care nu imi mai amintesc. Exista posibilitatea sa ma fi infectat cu HIV? Nu imi amintesc de ceva de iesit din comun doar ca la un moment dat am avut un herpes si mai facem schimb de rujuri.Am aflat aceasta informatie de la cineva din familia persoanei respective. As aprecia mult un raspuns!
12 comentarii
0
29-12-2017, ora 08:57
Dr. Corneliu DOBRE
Dermatovenerologie, IASI
Dr. Corneliu DOBRE
Un test serologic la cel mai apropiat laborator ar fi concludent si v-ar cobori nivelul de stres.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
0
29-12-2017, ora 16:26
Dianasava
Nu este medic/terapeut
Dianasava
O sa imi fac zilele astea analizele. As fi vrut doar sa stiu daca este vreun motiv de ingrijorare. Va multumesc pentru raspuns!
0
04-01-2018, ora 18:34
macloid
Nu este medic/terapeut
macloid
putin probabil.
0
15-03-2018, ora 17:27
N.nina
Nu este medic/terapeut
N.nina
Buna ziua am o intrebare pentru cei care cunosc bine acest subiect.scaderea cd 4 sub 200...este doar cauza..hiv?va rog mult de tot sa -mi raspundeti
0
14-04-2018, ora 20:11
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua. Dacă la 3 luni mi a iesit negativ la 6 luni poate sa iasa pozitiv ?
0
15-04-2018, ora 05:31
macloid
Nu este medic/terapeut
macloid
nu.tot negativ
0
15-04-2018, ora 09:27
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Macloid multumesc de raspuns

În prezent am urmatoarele sintome : obosesc de repede, durere de cap, transpir noaptea, gât uscat si incep a Tusi, durere de gât, ma doare pieptul, cand ma întind ma dor oasele. Ar putea fii de la hiv ??
Simt2 ca am ceva prin mine, nu mai sunt ca inainte.
0
15-04-2018, ora 10:40
N.nina
Nu este medic/terapeut
N.nina
Stai linistit si eu sant in aceeasi situatie.p0ti sa-mi citești povestea aici...la hiv sau la "posibilă greseala a testului hiv"...încă mai sper la minuni.
0
15-04-2018, ora 11:21
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
N.nina la cat timp după contact sexual ti ai facut un test hiv.
Eu l am facut la 1 luni negativ la 3 luni si 5 zile negativ. Astept sa fac la 6 luni sa vad ce iesa.
0
15-04-2018, ora 12:28
N.nina
Nu este medic/terapeut
N.nina
Fix la 28 de zile.si dupa cate am inteles atunci este cel mai relevant test.a fost pură întâmplare ca l-am facut atunci...nu stiam de termenul asta...dar oricum il mai repet la începutul lui mai.si stai si tu linistit si relaxeaza-te.(urmez si eu sfatul la altii)
0
10-05-2018, ora 10:04
gsndhimedicos
Nu este medic/terapeut
gsndhimedicos
Am acum următoarele sentimente: am obosit repede, dureri de cap, transpira noapte, gât uscat și începe Tusi, durere în gât, pieptul meu doare, atunci când îmi întind oasele dor de tine. Ai putea fi de la hiv?

Gandhi Medicos la cele mai bune medicamente HIV la prețuri accesibile
0
10-05-2018, ora 17:46
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Aceste sintome le am și eu
Am făcut testul la 1 luna jumătate după la 3 luni după la 5 luni și o săptămâna toate mi au ieșit negativ. Am făcut și vdrl negativ ckp 85 mi a ieșit foarte ok plus analizele de sănătate și alea ok in parametrii normali..
O sa mai fac un test sapt viitoare sa vedem ce îmi ieșea.
Tu ti ai făcut testul ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.