Hiv? cateodata ma inteapa canalul si ma lasa, penisul e rosiatic inflamat si uscat

27-01-2023
Tudddor
Nu este medic/terapeut
Tudddor
Buna ziua, am avut contact sexual cu o prostituata in germania si ghinionul meu s-a rupt prezervativul dupa aproximativ 9 -10 zile am inceput sa am temperatura la penis stari de jena la penis, scrotul rosu si ma intepa ma duceam sa urinez doar cateva picaturi si capul penisului rosu si uscat foarte lucios, m-a durut 2 zile gatu si mi s-a inflamat doar o amigdala si Mainile rosiatice si cateva bubite cand le scarpini iese sange dar nu pe palma pe mana si din penis dimineata cateva picaturi transparente fara miros urat si cateva zile diaree, dureri de cap si noaptea cateodata simteam ca imi frige spatele cateodata coapsa piciorului de atunci a inceput calvarul cam la 17 zile am ajuns in elvetia la basel am fost direct la spital i-am spus doctoritei cele intamplate mi-a luat sange si urina pentru hiv, sifilis, gonoree si clamidya s-a uitat in gura mea aveam limba albicioasa, a verificat anusul s-a uitat la mine si a zis sa astept ca intr-o ora primesc rezultatele i-am explicat ca lucrez pe vapor etc dupa o ora a venit cu rezultatele mai putin urina si ca imi va trimite pe email rezultatul. A facut testul pentru hiv PCR cantitativ si restul negativ dupa 2 zile primesc email toate analizele bune. Dar starea nu disparuse am inceput sa am stari de anxietate am asteptat in 4 zile ajung acasa la constanta ma duc la doctor venerolog ii explic imi da 7 zile doxacilina dupa 7 zile nimic tot la fel ma duc inapoi imi mai da 5 zile de antibiotic si 3 zile doza unica azitrox dupa ce am terminat tot la fel am facut test hiv screening 1+2 si vdrl negativ la 35 de zile dupa am plecat la munca si stau pana pe 16 februarie dupa ma duc la doctor inapoi sa vad ce fac si sa repet testul hiv pentru ca numai pot simt ca inebunesc problema persista cateodata ma inteapa canalul si ma lasa penisul e rosiatic inflamat si eate uscat si eate foarte lucios si canalul penisului e rosu aprins si simt nu mereu o jena la penis si scrotu e rosiatic si el nu stiu imi eate frica de hiv ajutati-ma va rog frumos, poate fi hiv?
5 comentarii
0
28-01-2023, ora 17:01
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Man, e foarte bine ca te-ai dus la doctor sa vezi ce ai, si din pacate, asta trebuie sa faci in continuare.

Dar, e posibil sa fie o boala venerica mai degraba decat HIV, o infectie ceva, nu e neaparat HIV.
0
28-01-2023, ora 17:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test la 6 luni pentru hiv ca sa stii ceva sigur.
0
28-01-2023, ora 20:04
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Mergi tu cel mai bine cu toate analizele la un UROLOG foarte bun si-ti va da ori ceri tu o analiza din canalul uretral, e mai dificila dar e f f inportanta, Urmezi cu tratamentul urologului si te vei face bine, nu mai fi disperat daca analizele ies bine. Probabil ti-a dat un stafilococ care numai la analiza aceasta iese, dar se trateaza f f greu.
Daca era o boala venerica trecea pina acum si medicul dermatolog te informa, deci mergi la urologie.
0
01-02-2023, ora 21:05
Tudddor
Nu este medic/terapeut
Tudddor
Va multumesc ! Intre timp la 45 de zile am fost in olanda m-am testat la un centru din deget la 47 de zile pentru hiv asta ma omoara psihic si greu trec zilele si la munca sunt praf. Rezultatul fiind nrgativ dar ce ma macina este cateodata am senzatia ca imi curge ceva din penis dar nu curge nimic si simt o jena pe canal cateodata ma inteapa pe canal dar si pe talpa si maini si penisul uscat rosiatic si lucios. Am multe stari si nu le doresc nimanui si pe 16 feb ajung acasa si pe 17 ma duc la analize doctor si la urolog numai stiu de capul meu. Va multumesc orice sfat este bine primit
0
10-02-2023, ora 14:09
adrianpopica75
Nu este medic/terapeut
adrianpopica75
Fa niste analize: cultura secretie uretrala, micoplasme, clamydia.ca sa vezi care e cauza. Nu costa foarte mult si o sa vezi exact ce bacterie e. Nu hiv e cauza. Urmareste dimineata inainte de prima urina sa vezi daca iese vreo picatura de puroi cand strangi de capul penisului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de făcut dacă se rupe prezervativul?
  •