Homeopatie si herpes génital | Forumul Medical ROmedic

Homeopatie si herpes génital

22-04-2020
Florean
Nu este medic/terapeut
Florean
Am inceput un tratament homeopat pentru tratarea herpesului genital dar nu da rezultate, nu stiu ce sa fac, sa-l mai continui?!! Deja am o luna de zile de cand l-am inceput...fara rezultate in privinta herpesului...
Herpesul genital de care sufar a fost reactivat din cauza unor anestezii la medicul dentist.Are o manifestare ciudata deoarece se vindeca in doua zile, trei, patru zile nu il am apoi revine din nou...Dupa folosirea medicamentelor homeopate prescrise de medic are aceeasi manifestare, imi apare tot timpul...
Cineva imi poate da un sfat sau un raspuns, as vrea sa stiu daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva aparitii repetate ale herpesului, practic de un an imi apare tot timpul...Oare o alta schema de tratament homeopat ar da rezultate?
herpesul meu nu raspunde la tratament alopat (valtrex) si deci nici la cel homepat...
5 comentarii
0
22-04-2020, ora 11:14
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
Herpesul este cauzat de un virus pe care il avem cu totii, starea de sanatate, oboseala il face ca sa apara.Este un produs deosebit pe care il recomand cu efect rapi. L Lysina si Mega Zinc.Va dau pagina de unde sa va comandati, eu tot de acolo cumpar. Apoi va rog sa ma cautati pt a sta de vorba sa vedem doza zilnica Cumpara la pret de club dupa inregistrare
----------*

(*modificat de admin)
0
06-05-2020, ora 01:33
Florean
Nu este medic/terapeut
Florean
Merci pentru raspuns...Herpesul meu nu raspunde la nici un tratament, nici la acyclovir, nici la homeopatie, nici vitamine, zinc si altele...Iau zinc de 7 luni, gheara matei la fel, multivitamine si nimic...
0
06-05-2020, ora 18:12
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
Incercato L Lysine de la calivita, luati de 3 ori cate 2 capsule.Sa va luati 2 cutii.Daca nu va descurcati, sunt pe fatebook eva papp
0
12-07-2020, ora 05:17
walexandru
Nu este medic/terapeut
walexandru
Iti dau reteta care a functionat pentru mine si familia mea
----------*

(*modificat de admin)
0
06-09-2020, ora 00:21
Florean
Nu este medic/terapeut
Florean
Buna ziua,

Mi-ar place sa stiu ce a functionat pentru tine...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •