hpv

07-12-2011
atylla
Nu este medic/terapeut
atylla
Am fost la medicul dermatolog si mi a spus ca negii genitali aparuti atat la mine cat si la sot sunt vegetatii veneriene produse de hpv.Acum urmam tratament cu condilyne si isoprinosine.Din ce mi s a explicat vom ramane purtatori ai virusului.Eu vreau sa fac un copil, dr ne a indicat ca dupa ce terminam tratamentul adik dupa 3 luni cu isoprinosine.De asemenea m a sfatuit sa mi fac analiza la sange pt sifilis si un papanicolau.Vroiam sa stiu acesti negi genitali sunt sigur cauzati de hpv in toate cazurile si daca la un test papanicolau apare acest hpv.Eu in urma cu jumatate de an mi am facut papanicolau si aveam un neg pe care medicul ginecolog nu l a vazut si nici eu nu am spus de el, iar cand am mers cu rezultatul de la test medicul a spus ca sunt k..adik nu trebuia sa iasa ceva la papanicolau legat de hpv pt ca avand acel beg la momentul recoltarii practic eram infectata si atunci?Va rog o lamurire..e posibil sa ai hpv dar un test papanicolau sa nu evidentieze acest lucru si dc negii genitali pot fi cauzati si de altceva?Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.