Hpv tratament

27-06-2018
Eliza98
Nu este medic/terapeut
Eliza98
Buna ziua!
Am depistat aceasta infectie cu HPV deja de un an si jumatate. Am urmat tratamentul cu Condilyne si Isoprinosine timp de 3 luni apoi o luna pauza si tot asa. Mi s-a spus doar sa continui tratamentul fara sa imi spuna ca este nevoie de un Papanicolau sau tipaj. Am avut inclusiv absentism sexual. Iar acum de ceva timp au inceput sa imi reapara. Doar primele luni mi-au aparut in zona de labii, de atunci imi apar in zona de sus a muntelui lui venus. Am auzit si de tratament cu homeopatice sau altceva ce stiti ca as putea sa fac...
2 comentarii
0
28-06-2018, ora 11:15
Dr. Corneliu DOBRE
Dermatovenerologie, IASI
Dr. Corneliu DOBRE
Trimiteti fotografie clara cu leziunile.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
0
29-06-2018, ora 16:10
DANUDANUTB
Nu este medic/terapeut
DANUDANUTB
Buna ziua domnule doctor. Ma interseaza si pe bine car m ar costa la cabinetul dvs. sa cauterizez 2 veruci, papiloame condiloame sau ce or fi ele ca nu stiu sa le deosebesc. Mentionez ca am facut tratament cu solutia condyline dar pare ca degeaba, pare ca nu trece. Intreb deoarece n as mai vrea sa continui acest tratament deloc placut. Multumesc anticipat. Eliza imi cer scuze ca am dat buzna peste postul tau dar am auzit f multe recenzii bune despre domnul Dobre. Insanatosire grabnica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •