Împăcarea cu fosta iubita.

21-08-2021
XControl
Nu este medic/terapeut
XControl
Bună.

Am și eu o întrebare dacă ma poate ajuta cineva cu un sfat.
Vreau sa ma împac cu fosta prietena și ea dorește asta, însă nu ne-am mai văzut de 1 an. Întrebarea mea este:
Este ok ca primul nostru date, după despărțire, sa fie la mine acasă ? Ma gândesc sa nu o sperii, gândindu-se ca vreau doar sex. Normal ca vreau si sex, dar sunt implicat emoțional in relația cu ea.
Ce părerea aveți ? Ați trecut printr-o experiența asemănătoare ?
Mulțumesc.
3 comentarii
0
21-08-2021, ora 17:56
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Da, este foarte ok, impusti 2 iepuri dintr-un foc.
0
21-08-2021, ora 21:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Parerea mea este sa o inviti undeva si sa ii iei un buchet de flori.
0
23-08-2021, ora 14:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
În nici-un caz la tine acasă dacă vrei o relație pe termen lung. Luați-o treptat, întâlniri în afara caselor voastre, într-un mediu relaxant, reapropierea să fie treptat, ca apoi dorința să crească. Apoi dacă vrei să aibă și mai mare încredere în tine, lasă ca dorința să vină din partea ei, să nu se simtă presată, să simtă lângă tine că poate avea putere de decizie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul