În fiecare zi cearta

17-09-2021
Elenaali197
Nu este medic/terapeut
Elenaali197
Buna am o mica mare problema cu iubitul meu, ne certam foarte des din diferite motive cum ar fi de ce nu ai răspuns la telefon ca erai conectat pe Facebook, de ce azi ai venit mai devreme ca de obicei de la munca, și multe altele, țin sa menționez ca îmi vorbește urat nu pot comunica calm cu el pentru ca imediat se aprinde, se prea poate ca eu sa fiu într.o faza depresiva, ce sfat aveți???
Am impresia de multe ori ca ma insela sau ma minte
2 comentarii
0
17-09-2021, ora 11:19
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața! Încercați să stați de vorbă cu el într-un mediu relaxant(nu în casă, unde au mai fost discuții) și spuneți-i ce vă deranjează. Dar vorbiți despre dvs. nu despre el. (Pe mine mă deranjează faptul că. mi-aș dori X. Poate și eu greșesc, ai putea spune ce te deranjează la mine?).
Dacă nu vă descurcați singuri, cereți ajutorul unui consilier de cuplu.
Și dacă după toate astea nu obțineți schimbări, e mai bine să vă despărțiți acum, decât să o faceți mai târziu.
Unui bărbat trebuie să-i spui clar și concis ce vrei și să pui limite atunci când e cazul.
0
17-09-2021, ora 23:44
Elenaali197
Nu este medic/terapeut
Elenaali197
Mulțumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.