Indreptarea maselei de langa extractie

18-10-2017
reborn
Nu este medic/terapeut
reborn
Fac 30 de ani in decembrie si am facut urmatoarea radiografie in aprilie anul asta (pentru implanturi) in imaginea urmatoare:

https://s1.postimg.org/205vyj70rz/pic.png

In vara anului trecut am facut 4 extractii si anul asta mi-am facut 2 implanturi in dreapta sus, dar in stanga unde mi-am facut o extractie nu se mai poate face implant deoarece maseaua vecina s-a deplasat asa cum arata in imagine. Intrebarea este daca se poate indrepta aceasta masea printr-un aparat ortodontic?
2 comentarii
0
19-10-2017, ora 07:59
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,

Se poate rezolva situatia cu un aparat ortodontic fix doar ca durata tratamentului se va prelungi.

Multa sanatate.
0
19-10-2017, ora 09:07
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimneata,
cu siguranta se poate indrepta aceea masea si cu ocazia aceasta medicul ortodont va poate corecta si muscatura, in cazul in care este nevoie si abia apoi sa va faceti lucrarile definitive pe implanturi si ce alt timp de lucrari ar mai fi necesare.
Toate detaliile le puteti obtine la consultatia cu un medic ortodont care va poate da detalii financiare si de durata purtarii aparatului.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul