infectii ale sangelui

13-12-2007
broscutzu
Nu este medic/terapeut
broscutzu
buna ziua, am si eu o problema : de putin timp am o eruptie pe piele. apare in general seara sub forma de puncte rosii care apoi se inflameaza la cea mai mica atingere sau scarpinat. aceasta eruptie e precedata de mancarimi. am luat xyzal timp de 10 zile si a disparut apoi a reaparut am mai luat inca o data si a reaparut la doua zile. de 2 ori mi s-a umflat si buza dar a trecut de la sine. doctorul mi-a spus ca este o reactie alergica o urticarie cronica (sau acuta). as dori si opinia dvs si am o intrebare ar putea fi vorba despre hiv? multumesc.
3 comentarii
0
20-02-2008, ora 00:00
lyonesse 2007
Nu este medic/terapeut
lyonesse 2007
salut!cam tirziu raspunsul meu dar sper sa te ajute.baiatul meu de15 ani are aceeasi problema.fii atent la alimentatie si vezi cz povoaca alergia.eu i-am dat un medicament humex antialergic si i-a trecut dupa prima pastila.evita sucurile si maninca fructe si legume.evita si ciocolata cit de mult poti.oricum fa-ti un test antialergic.sanatate.
0
06-11-2008, ora 14:23
ramona_puscasu
Nu este medic/terapeut
ramona_puscasu
Buna Lyonesse,
Spune-mi te rog unde se gaseste acest medicament HUMEX ANTIALERGIC pastile, io am tot dat cautare pe google si nu gasesc decat Hymex spray nazal si sirop, are cred ca e mai bun pentru copii.
Ti-as multumi tare mult daca mi-ai putea raspunde,
0
06-11-2008, ora 16:00
lyonesse 2007
Nu este medic/terapeut
lyonesse 2007
buna ramona, din pacate eu locuiesc in Franta si medicamentul l-am cumparat de la o farmacie homeopata! eu cred ca se importa si in Romania.intreaba la farmacie! mult succes si nu uita sa predomine fructele si legumele in alimentatie.sucuri naturale pe storcator!(am descoperit si o alergie la pisici) sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar alergiile?
  • Sângele tinerilor nu anulează efectele îmbătrânirii la șoarecii bătrâni
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  • Antibioticele în exces pot crește riscul de apariție a alergiilor
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Iritațiile pielii la copii - tipuri, cauze și tratament
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •