Insomnie - nu pot dormi decat 3 ore pe noapte de luni bun

28-05-2018
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua.Am o problema destul de serioasa nu pot dormi decat 3 ore pe noapte de luni bune mentionez ca am luat si un antidepresiv in perioada asta cipralexul+sanvalul dar la sanval am renuntat din cauza ca imi dadea dureri de cap puternice.Mai iau decat 0, 5mg de cipralex eu banuiesc ca o fi de la el ori de la insomnia mea care nu are nicio legatura cu antidepresivul habar nu am in orice caz ziua nu functionez prea bine sunt destul de irascibil poate din cauza ca nu pot dormi am incercat si cu melatonina dar nici aia nu prea isi face efectul.Vreun sfat sau ceva ar fi bine primit multumesc.
2 comentarii
0
29-05-2018, ora 10:00
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Doza mi ima de cipralex este de 10 mg.
Mergeți la medicul dv curant sa va adapteze schema terapeutica pt insomnie
1
29-05-2018, ora 11:42
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Vorbiți cu psihiatrul să vă modifice schema de tratament.
Pe lângă asta încercați mai multă mișcare în aer liber, faceți modificări la masa de seară, în ceea ce privește ora și conținutul, încercați exerciții de relaxare.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.